Gençlerimize güveniyoruz

Videoyu Aç Gençlerimize güveniyoruz
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) iş birliğinde “13. Proje Fuarı ve Yarışması” gerçekleşti.

Online ortamda yapılan etkinliğin açılışına Vali Özdemir Çakacak, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESTÜ Rektörü Tuncay Döğeroğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Süleyman Kaytakoğlu, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, sanayiciler, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Etkinlikte konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Bizler gençlerimize güveniyoruz. Fakat belirlediğiniz hedeflere ulaşabilmeniz için ilk önce sizlerin kendinize inanması gerekiyor. Başarı merdiveninin ilk basamağı kişinin kendisine inanmasıdır” dedi.

FIRSAT SUNACAK

Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesi için temel koşulun sanayinin ürün çeşitliliği artırması olduğuna vurgu yapan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Proje Fuarı etkinliği ile Eskişehir’de yeni iş birliği imkanlarının yaratılmasını, iş dünyası ile bir araya gelecek gençlerimizin motivasyonlarının yükseltilmesini ve en önemlisi güncel teknolojik bilgilerin sanayiye aktarılarak kalite ve verimliliğin iyileştirilmesini beklemekteyiz” diye konuştu.  

ÖNEMLİ ETKİNLİK

Online açılışa katılan TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ise, “Böyle bir etkinlik ülkemizin geleceği adına sevindirici” diyerek TÜBİTAK’ın son yıllarda hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bir sunuş gerçekleştirdi. Yapılan açılış konuşmalarından sonra söz alan öğrenciler projelerini tanıttı. İki gün süren yarışmada kendi alanlarında ilk 3’e giren 24 başarılı proje de belirlendi. Mühendislik Fakültesi 13. Proje Fuarı ve Yarışması’ndan derece elde eden öğrencilere sertifika ve ödüllerinin takdim edildi. HM 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi