Gençlik Haftası Töreni Yapıldı

Videoyu Aç Gençlik Haftası Töreni Yapıldı
A
a

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamındaki 19 Mayıs Gençlik Haftası düzenlenen törenle başladı. Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gençlik Haftası’nın başlangıcı nedeniyle Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Gençlik Hizmetleri Müdürü Hasan Kalın tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu da katıldı. Gençlik Haftası’nın açılışını yaptıklarını söyleyen Tatlısu, “19 Mayıs Haftası’nı başlattık. Koşulların bize izin verdiği şekilde etkinliklerimizi yapacağız. Zor şartlarda mücadele eden bir milletiz. Bugün de mücadele ediyoruz. Törenimize katılan gençlere de teşekkür diyorum” dedi.
Atatürk’e Minnet Duyuyoruz
21 Mayıs tarihine kadar süreli etkinlikler yapacaklarını belirten Hasan Kalın ise, “Pandemi şartlarından dolayı 15 Mayıs’ta başlayan Gençlik Haftası’nın açılış törenini bugün yapabildik. Gençlik Haftamızın başlangıcını gerçekleştirdik. Bundan 102 yıl evvel Ulu Önder Atatürk’ün gençlere armağan ettiği, ulusal mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı günü gençlere bayram olarak hediye etmiş. Atatürk’e minnetlerimizi sunuyoruz. Bu yıl etkinliklerimizi, kutlamalarımı pandemi şartlarına uygun şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon
dağ çiçekleri 17 Mayıs 2021 23:21

Gençler arka sırada.... Ne töreni yapılıyor? "Gençlik haftası töreni" Gençliğe önem verin artık. Eleştirdiğiniz o kurtarıcı "Ümidimiz gençlerdir" diyor... Onun kadar olmayı beceremiyenler, Sağır dilsiz şeytandır.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi