GREV KAPIDA

Videoyu Aç GREV KAPIDA
A
a

Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu MESS ile devam eden TİS görüşmeleri ile ilgili, “MESS’i uyarıyoruz. Bizimle oyun oynama, grev yavaş yavaş geliyor” dedi.


Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, işçilerle bir araya gelerek ESPARK önünde ‘MESS ile devam eden TİS görüşmelerinde gelinen son nokta’ konulu basın açıklaması gerçekleştirdi. “Türkiye’de açıklanan bu enflasyon rakamına inanıyor musunuz arkadaşlar?” sorusunu yönelten Serdaroğlu, “Yüzde 6’ya kimse inanmıyor. Eğer bir devlet vatandaşına yalan söylüyorsa, vatandaşını kandırıyorsa onu belirleyecek zamlardan mağdur duruma düşürüyorsa bu işçinin yapacağı şey; bu devletin açıklamış olduğu sahte rakamları deşifre etmektir. Biz de deşifre ediyoruz. TÜİK’in hazırladığı enflasyon rakamları sahtedir. İnanmıyoruz” dedi.
PATRONA KRİZ YOK
Haftalık eylem sürecini başlattıklarını belirten Serdaroğlu, “Bizler her hafta gelişen süreçle ortaya çıkan durumlara göre yeni eylem planlarını ortaya çıkartıyoruz. İş barışı bozulmuş durumda ve fabrikalarda neredeyse üretim alamayacak noktaya getirdiler. Eğer böyle yapmaya devam ederlerse bu işin sonucunda grev kapılarına gelecek ve ondan kurtulamayacaklar. Diyorlar ki ülkede kriz var, fabrikalarda kriz var. Kriz işçiye var, patronlara yok. Bizler o sahte enflasyona karşı taleplerimizi, kayıplarımızın hayata geçirilmesi için mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz” diye konuştu. Pazar günü Gebze’de büyük bir miting gerçekleştireceklerini kaydeden Serdaroğlu, “Metal işçisini gücünü gösterecek ve grev gününü açıklayacak. MESS’i uyarıyoruz. Bizimle oyun oynama, grev yavaş yavaş geliyor” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi