GRİP DEYİP GEÇMEYİN!

Videoyu Aç GRİP DEYİP GEÇMEYİN!
A
a

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de artan koronavirüs vakaları hakkında konuşan Eczacı Odası Başkanı Metin Kamış, “Gribim diye düşünüp test yaptırmaktan kaçınmamak gerekiyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Risk grubundaki vatandaşların tekrar maske kullanması gerektiğini belirten Eczacı Odası Başkanı Metin Kamış, hatırlatma dozunun da önemine değindi.
ÖMÜR BOYU BAĞIŞIKLIK
Koronavirüsün tekrar bulaşabilen bir hastalık olduğunu hatırlatan Kamış, “Son günlerde özellikle şehrimizde artan vaka sayıları sebebiyle vatandaşlarımızın çok daha dikkatli olması gerekiyor. Toplu taşımada veya kalabalık alanlarda maske takma zorunluluğu olmamasına rağmen bence yine de maske takılmalıdır. Özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarının maske kullanımına azami düzeyde özen göstermesi gerekmektedir. Bu grup vatandaşlarımızdan hatırlatma dozu süreleri gelenlerin de aşılarını mutlaka yaptırmalarını öneriyorum. Vatandaşların koronavirüsün bir defa geçirilip ömür boyu bağışıklık kazanılan bir hastalık olmadığını kabullenmesi gerekiyor. Bu sebeple koronavirüse yakalanıp atlatılsa da vatandaşlarımız önlemlerini almaya devam etmelidir” diye konuştu.
TESTTEN KAÇMAYIN
Son günlerde grip ve nezle hastalıklarının da yoğun şekilde halk arasında yer aldığını ve vatandaşların kafa karışıklığı yaşadığını belirten Kamış, şu ifadeleri kullandı: “Vatandaşlarımızın herhangi bir zorunluluk olmamasına rağmen kuralları kendilerinin uygulamasını tavsiye ediyorum. Özellikle şu dönemde normal grip ile koronavirüs benzer etkiler gösteriyor. Bu da vatandaşlarımızın kafasını karıştırabilir. Ben nasılsa gribim diye düşünüp test yaptırmaktan kaçınmamak gerekiyor. Eğer ki grip enfeksiyonuysa ilaçları düzenli kullanmanın yanında dinlenmek ve bol sıvı tüketmek, hastalığın çok daha çabuk atlatılmasını sağlayacaktır.” İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi