GÜMRÜKLER MİLLİ SINIRDIR

Videoyu Aç GÜMRÜKLER MİLLİ SINIRDIR
A
a

Vali Özdemir Çakacak, ‘26 Ocak Dünya Gümrük Günü’ münasebetiyle İl Gümrük Müdür Vekili Mustafa Koparan’ı ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Vali Çakacak, gümrüklerin bir ülkenin milli egemenlik sınırlarının çizildiği noktalar olduğunu söyledi.

Dünyadaki ekonomik gelişmişliğin belli bir düzeyde tutulabilmesi açısından, gümrük işlerinin iyi takip edilmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Çakacak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
ÖNEMLİ KURULUŞ
Günümüzde gümrüklerin, yasal ticareti kolaylaştırarak ülkelerde teşebbüs ve rekabet gücünü arttırdığını söyleyen Vali Çakacak, dünyadaki ekonomik sistemin ayakta kalabilmesi, iyi bir şekilde yürüyebilmesi için gümrüğün önemli bir kuruluş olduğunu vurguladı. “Gümrüklerin, bir ülkenin milli egemenlik sınırlarının çizildiği bir nokta da diğer ülkelerle olan temasının karada sağlandığı noktalardır” diyen Vali Çakacak, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getiren tüm gümrük çalışanlarının ‘26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü kutladı.
UYUMLU ÇALIŞMA
Yapılan çalışmalar hakkında Vali Çakacak’a bilgiler veren Müdür Koparan da, ülkenin menfaati için paydaş kurumlarla birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi. Ülkemizdeki gümrük işlerinin kaliteli altyapıya ve genel bir sisteme dayalı olduğunu bildiren Müdür Koparan, ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkürlerini iletti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi