Hakarete para cezası

Videoyu Aç Hakarete  para cezası
A
a

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hüseyin Özcan’a Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’a hakaret ettiği gerekçesiyle para cezası verildi.

Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur'un, DP İl Başkanı Hüseyin Özcan hakkında ‘Evrakta sahtecilik suçu’, ‘iftira’ ve ‘hakaret’ iddiasıyla açtığı dava sonuçlandı. Aralarında DP İl Başkanı Özcan’ın da yer aldığı 3 sanık hakkında mahkeme kararını açıkladı.
HEDEF GÖSTERDİ
Eskişehir 9. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, şikâyetçi Şenol Durur, tutuksuz yargılanan DP İl Başkanı Hüseyin Özcan hazır bulundu. Davaya Durur’un avukatları Av. Emre Genç, Av. Sinan Özkar ve Özcan’ın avukatları Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyener ile Av. Necati Okuroğlu da katıldı. Kendisi hakkında Hüseyin Özcan tarafından hakaret ve iftirada bulunulduğunu belirten Şenol Durur, yaptığı son savunmasında sanıktan şikâyetçi olduğunu söyledi. Şahsı ile ilgili Eskişehir’deki yerel gazetelere haber yaptıranın Hüseyin Özcan olduğuna da dikkat çeken Özel Kalem Müdürü Durur “Bu tür haberleri yaptırarak beni hedef gösterdi. Kendisinden şikâyetçiyim ve cezalandırılmasını istiyorum” dedi.
ÖZCAN’DAN AÇIKLAMA
Davanın son duruşmasına bir süre ara veren mahkeme başkanının ara sonrasında açıkladığı karara göre Hüseyin Özcan ve davada ismi bulunan 2 şahsa, devlet memuruna hakaretten ayrı ayrı 7 bin 80 TL para cezası verildi. Dava sonucu sonra yazılı bir açıklama yapan Hüseyin Özcan, “Bugün yapılan duruşmada benim ve avukatımın ısrarla Şenol Durur’un pankart asma eylemine ilişkin Ankara’da yapılan yargılamasının dosyasının dosya içerisine alınması ve incelenmesi talep edildi ise de mahkeme bu talep red edilmiş. Dosya getirtilmemiş ve inceleme yapılmamıştır. Dolayısı İle sunduğum evrakın sahte olduğuna mahkemece karar verilmiş de değildir. Tarafıma hakaret suçu gerekçesi ile 7800 TL para cezası verilmiş ve hükmün açıklanması geri bırakılmıştır” ifadelerini kullandı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi