HAREKET VAR ALIŞVERİŞ YOK

Videoyu Aç HAREKET VAR ALIŞVERİŞ YOK
A
a

Belediyelere bağlı simit tezgâhlarında satış yapan esnaf da Covid-19 salgınından etkilendi. Eskisi gibi simit satışı yapamadıklarını anlatan esnaf, “Sokakta hareketlilik var ama alışveriş yok. Gelen geçiyor kimse almıyor” dedi.


Koronavirüs (Covid-19) salgını belediyelere bağlı simit tezgâhlarında çalışan esnafı da olumsuz anlamda etkiledi. İşlerin eskisi gibi iyi olmadığını ve simit satışlarının düşük olduğunu anlatan simit satıcıları, vatandaşın cebinde para olmadığını söyledi. Esnaf ayrıca salgından dolayı tedirginliğin de işleri etkilediğini ifade etti.
NİHAT BAYTÜRK: “Etkiledi. 1800-2000 gidiyordu şimdi 600 gidiyor. Satış yapamıyoruz. Bundan dolayı mağduruz. İnsanlar çekiniyor. Eskiden 8-10 alıyordu şimdi bir tane iki tane alıyor. İnsanlar iki üç aydır çalışamadı zaten sıkıştı, para yok. Adam cebine göre hareket ediyor. 50 simit satan var o kadar kötü.”
GÜLDANE IŞIK: “Salgından etkilendik. İşler yarıdan fazla düştü. Geçen sene çok iyiydi. Bu sene çok düşük. Önceden burada 300-400 satılırdı. Şimdi 90-100-120 anca. Normalleşme başladı ama değişen bir şey yok. Millet korkudan almıyor sanırım. Koronavirüs çok etkiledi gerçekten. Bizim de işler azaldı.”
ELVAN DÖNMEZ: “Etkilenmek değil bunun adı sanırım başka bir şey. İşlerimiz olması gerekenin üçte biri dahi değil. İnsanlar almıyor. Şu an bu mevsimde günde en az bin simit gitmesi gerekiyordu ama şimdi 350-400 simit satarsam Allah bereket versin diyorum. Normalleşme bizi olumlu etkilemedi. İşler kötü.”
CEMİL KARA: “İşler salgından çok etkilendi. 3.5 aydır kapalıydık zaten. Bir aydır açtık tezgâhı ama işler daha açılmadı. Millet tedirgin almıyor. Salgından önce 250 simit satıyordum şimdi 100 taneyi 12-13 saatte bitiremiyoruz. Çok düşük. Sokakta hareketlilik var ama alışveriş yok. Gelen geçiyor kimse almıyor.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi