HAYALLER GERÇEKLEŞECEK

Videoyu Aç HAYALLER GERÇEKLEŞECEK
A
a

Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda projelerini açıklayan Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı AK Partili Volkan Doğan, “Üstümüze düşen görev, durmadan, yılmadan çalışarak, Odunpazarı’mızı güzelleştirmek, büyütmek, zenginleştirmek ve bizden sonra geleceklere emanet etmektir” dedi.

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Proje ve Tanışma’ toplantısı ile Odunpazarı için dev projelerini açıkladı. Binlerce kişinin katıldığı buluşmaya AK Parti Milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Cumhur İttifakı adayları, AK Parti ve MHP il ve ilçe teşkilatları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

116 BİN HANEYİ DOLAŞTIK
Tanıtım toplantısında konuşan Volkan Doğan, “Bugün sizlerle, 31 Mart seçimlerinde, inşallah görevi bize devretmeniz halinde, 5 yıl boyunca hangi projelerimizi hayata geçireceğimizi konuşmak üzere buluştuk. Hem projelerimizi konuşacak hem de bu projeleri hayata geçirecek ekibimizle tanışacağız. Biz, “Odunpazarı Belediye Başkanı, millet olacak” diyoruz. Biliyoruz ki, belediye başkanlığı, kendi hayallerini hayata geçirme makamı değil, aynı şehirde, birlikte yaşadığı hemşerilerinin hayallerini gerçekleştirme makamıdır” dedi.

MESAİMİZ BİTMEYECEK
“Bizler Odunpazarı’nı her zaman büyük millet olan atalarımızdan emanet aldık” diyen Doğan, “Üstümüze düşen görev, durmadan, yılmadan çalışarak, Odunpazarımızı güzelleştirmek, büyütmek, zenginleştirmek ve bizden sonra geleceklere emanet etmektir. İhtiyacımız olan; her Odunpazarlı’nın aklından istifade ederek, güçlü bir irade ortaya koymaktır. Odunpazarı’nda son lamba sönmeden mesaisini bitirmeyecek kadar aşkla çalışan bir ekip oluşturmak, Odunpazarı’nın ihtiyacı olan projeleri hayata geçirmektir” ifadelerini kullandı.

İNŞA EDECEĞİZ
Şehrin gelişmesi için üretilecek projeleri teşvik edeceğini söyleyen Doğan, “Bu çerçevede, Büyükşehir ve Hükümet ile tam bir işbirliği politikası izleyeceğiz. Sanayisinde yüksek teknoloji üreten, tarım projeleri geliştiren ve sanayisine entegre edebilen, istihdam sorunu olmayan bir şehre kavuşma özlemi taşıyan bütün hemşerilerimize; hayallerindeki Odunpazarı’nı, ilmek ilmek inşa etmeliyiz.”

İŞTE PROJELER:
Her daim temiz bir Odunpazarı: “Odunpazarı, her daim temiz olacaktır. Sadece sokaklarda ve caddelerde değil, zihinlerde de temizliği sürekli hale getireceğiz. Odunpazarı’mızda şehrimizi kirletecek, insanımızı üzecek hiçbir faaliyete ve faile izin vermeyeceğiz.”
Kadim şehre dönüşüm: “Şehir mimarisi, gereksiz bir trafiğe müsaade etmeyecek şekilde; sokakları, otoparkları ve en önemlisi imar planları ve ticarete yönelik fonksiyonel kümeleri ile büyüyecek şekilde, kadim değerlerimiz ışığında yeniden ele alınacaktır.” 
İstihdam sorunu olmayan bir Odunpazarı: “Şehrin ekonomik olarak gelişeceği, zenginliğin her haneye yansıyacağı projeleri üretecek, bu tip projelere destek verecek ve hatta bu tip projelerin hazırlanmasını teşvik edeceğiz.”
Alparslan Türkeş Millet Bahçesi: “Eskişehir’de, Odunpazarı’nın en güzel köşelerinden birinde gerçekleştirecek olmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkücü hareketinin öncüsü merhum Alparslan Türkeş’i anlatacak, yaşatacak bir parkın tasarımlarını tamamladık.”
Odunpazarı Kamu Külliyesi: “Kamu hizmetleri aynı yerde buluşacak. Vatandaşımız, işini kolayca görecek; otopark yetersizliğinden ve en önemlisi zaman kaybından kurtulacak. Osmanlı külliye kültürünü yaşatacak bir alan olarak tasarlanan yapı, yeşil alanlarıyla örnek bir yapı olacak.
Mahalle Kültürüne Dönüş Projesi: “Sağlıklı ve güvenli konutlar için, kentsel yaşama uygun alanlar için Mahalle Kültürüne Dönüş Projemizi hayata geçireceğiz. Evlerinizi yerinde dönüşüm sağlayarak yeşil ve güvenli alanlarıyla çocuklarımızı gönül rahatlığıyla sokağa çıkartabileceğimiz yapılar olacak.”
Odunpazarı Sportif Eğitim Merkezi (OSEM): “Şehrimizin spora olan aşkına inancımızla çıktığımız Sportif Eğitim Merkezi projemizle; amatör sporcularımıza donanımlı profesyonel tesisleri sağlayacak ve profesyonel sporcular yetiştirmeye imkân sağlayarak başarılarımıza başarılar katacağız.”
 DİĞER PROJELERDEN BAŞLIKLAR:
Asfalt parası alınmayacak, alınanlar iade edilecek.
1500 sosyal konutla başlıyor
ALO başkan
Gündoğdu Cemevi
Engelli mola evleri
Saatlik çocuk bakım merkezleri
Odunpazarı hayvan bakım evi ve pati otel
Her mahallede sosyal alanlar
Kapalı ve modern pazar yerleri
Veli bekleme alanları
Çöp taksi
Güvenli okul ve parklar
Bebek bakım odaları
Gönül köprüsü
Sıfır karanlık
Taziye çadırları
Kitap ve antika fuarı
Öğrencilere staj imkanı
Selahaddin Eyyubi taziye evi
Kadınlar için kamelyalar
Hobi bahçeleri
Yağmur duaları organizasyonu
İngilizce ve yazılım kursları
Sağlıklı Odunpazarı
Yeraltı konteynerları
Haşerelere son
Kardeş şehirler
Odunpazarı’nda iyi tarım uygulamalarıyla Üretim ve istihdam artacak
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi