İcazet sendikacılığı yapmayın

Videoyu Aç İcazet sendikacılığı yapmayın
A
a

Ağustos ayında gerçekleşecek olan ve kamu emekçileri ile emeklilerini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri öncesi açıklama yapan KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Ayhan Gürler, “İcazet ve uzlaşmacı sendikal anlayış ile bir yere varılmaz. Gelin iş yerlerini birlikte ziyaret edelim, sandıklar kuralım” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
2 milyonu emekli 5 milyondan fazla kamu emekçisini doğrudan ilgilendirecek toplu sözleşme görüşmelerine 1.5 ay kaldı. Toplu sözleşme görüşmeleri öncesi açıklama yapan KESK üyesi kamu emekçileri, ‘Sefalet değil, insanca ücret’ sloganları attı.
Haklarımız tırpanlandı
Pandemi gerekçsiyle kamu emekçilerinin ekonomik, özlük ve sosyal haklarının bir bir tırpanlandığını belirten KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Ayhan Gürler, “İcazet sendikacılığı yapanlar, beş dönemdir hangi sorunu çözmüşlerdir” dedi. Yetkili sendika olan Memur Sen’i eleştiren Gürler, “Covid-19 pandemisi ile birlikte derinleşen ekonomik kriz, kamu emekçilerinin alım gücünün iyice düşmesi, gerçek enflasyon karşısında ücretlerin erimesi, uzaktan çalışma ile birçok ek ödemenin kesilmesi, sözleşmeli çalışmanın yaygınlaştırılması, torpilin, kayırmacılığın fevkalade artışı gibi devasa sorunlar karşımızda dururken bir daha yüzde3-4’lere bağlanacak bir sözleşmenin sorumluluğunu tek başına üstlenmeyi Memur Sen üyeleri hazır mı?” diye konuştu. “İcazet ve uzlaşmacı sendikala anlayışla bir yere varılmaz” diyen Gürler, birlikte iş yerlerinin ziyaret edilmesi ve sandık kurularak kamu emekçilerinin taleplerinin alınması önerisinde de bulundu. Meltem Karakaş Kaya
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi