İKİNCİ DALGA ESNAFI BİTİRİR

Videoyu Aç İKİNCİ DALGA ESNAFI BİTİRİR
A
a

Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatif Başkanı Suat Er, “Koronavirüs salgınının ikinci dalgasında Türkiye’deki küçük esnaf silinir” dedi.

Ülkemizde yaklaşık 4 aydır devam eden koronavirüs salgını nedeniyle küçük esnafın zor günler geçirdiğini belirten Er, ikinci dalganın esnafı bitireceğini söyledi.
BUNUN ŞAKASI YOK
Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatif Başkanı Er, “Eskişehir’de virüsün hiç dokunmadığı bir esnaf kalmadı. Tabi ki bu çok ciddi, önemli bir konu, biz bugüne kadar hükümetimiz olsun bakanlıklarımız olsun yetkililer olsun bunu şakası yok. Bunu biz ne kadar hızlı defedersek dünyadan, ülkemizden anca kurtuluşumuz o şekilde. Bunun tedbirini almak bizlerin elinde ama tabi ki maske tak, dışarı çıkma, topluma girme, yakın mesafe kullanma bunları artık 5 yaşında bir çocuk da biliyor. Bunun da ne kadar tehlikeli olduğunu farkındayız maalesef ama esnafımızı da düşünmemiz lazım. Bu süreçte işinin düzgün olduğu 4 aydır bir esnaf söyleyemeyiz. A’dan Z’ye tamamına dokundu, bugün ise şu anda serbestlik var bu serbestlikte kuaförler, lokantalar açıldı. Ama gidelim bakalım iş var mı? 4 ay önceki yapılan işin onda biri yok. Bizim insanlarımız 4 aydır nereye dokunacağım, nereden virüs kapabilirim, kiminle sarılayım, nerede yemek yiyeyim gibi berberinden tut lokantacısına kadar bunların tamamı işlerini tamamı yüzde 60’ların 70’lerin altına düştü. İkinci bir dalga falan yine tekrar bunu yaşamak zorunda olursak, inanın bunu herkes biliyor benim şahsımın söylemesi değil, Türkiye’de küçük esnaf silinir” dedi.
KREDİLER ÇÖZÜM DEĞİL
Esnaf Kredi Kooperatifi olarak 25 bin liralık can suyu verildiğini anımsatan Eri “Bizde şu 3 ay üzerinde 1bin kişinin üzerinde rakama ulaştık, bu 25 bin TL’yi verdik. Bunlar çözüm değil, bunlarla bu esnafı ayakta tutamayız, mümkün değil. Şu anda esnafın kirası, algısı vergisi, işsizliği belini büküyor. İnşallah virüs denen bela ikinci bir hamle yaşatmaz. Esnafımız adına halkımız adına bunun bir an önce defolup gitmesi temennimiz” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi