İMO İÇİN BİRLEŞTİK

Videoyu Aç İMO İÇİN BİRLEŞTİK
A
a

TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası’nda (İMO) seçim heyecanı başladı. 22-23 Şubat’ta gerçekleşecek genel kurulda Genç Çağdaş İnşaat Mühendisleri adına aday olan Orkun Kılıç, “İMO olabilmek adına birleştik” dedi.

Gökkuşağı Kafede basın mensuplarıyla bir araya gelen Genç Çağdaş İnşaat Mühendisleri, yen yönetime talip olduklarını söyledi. Başkan adayı olan Orkun Kılıç yaptığı basın açıklamasında kaygılarından söz etti. Kılıç, kaygılarını şöyle sıraladı: “Alt yapısı hazırlanmadan açılan üniversiteler sonucu öğrenci arkadaşlarımızın maruz kaldığı niteliksiz eğitimden kaygı duyuyoruz. Binlerce meslektaşımızın işsizlikle sınanmasından, geri kalanlarımızın ise güvencesiz çalışma koşullarına zorlanmasından rahatsızız. Müteahhit meslektaşlarımızın maruz kaldığı haksız rekabetten rahatsızız. Projeci meslektaşlarımızın çalışmak zorunda kaldığı proje fiyatlarından, kaygı duyuyoruz. Kamuda çalışan meslektaşlarımızın maruz kaldığı baskılardan rahatsızız. Kadın arkadaşlarımızın yaşadığı mobbing, taciz ve cinsiyet ayrımcılığından, inşaat mühendisliği mesleğinin erkek mesleği şeklinde lanse edilmesinden rahatsızız. Başka meslekler tarafından yapılan şantiye şefliği hizmetinden ve kağıt üzerinde kalan hizmetlerden rahatsızız. Şehrimizde bir deprem olacağını biliyoruz fakat yapı stokumuzdan kaygı duyuyoruz. Su kaynaklarımızın her geçen gün kirlenmesinden ve azalmasından kaygı duyuyoruz. Rant için yapılan imar planı değişikliklerinden, hoyratça harcanan kamu imkanlarıyla, yapılan yatırımlardan rahatsızız.”
İMO OLABİLMEK İÇİN BİRLEŞTİK
Kılıç, meslektaşlarını bir olmaya davet ederek  “Tüm bu kaygı ve rahatsızlıkların bizlere yüklediği sorumluluğun gereği olarak, merkezine meslektaşlarını alan, meslektaşlarını koruyan, gücünü üyesinden ve örgütlülüğünden alan; mesleğini, meslektaşını, ülkesini ve geleceğini düşünen, doğru bildiğini her alanda çekinmeden söyleyen, çözüm üreten, takip eden ve dahil olan bir İMO olabilmek adına birleştik. Siyaset üstü bir bakışla meslektaş dayanışmasını göstermek, emeğimizin karşılığını alabilmek ve meslek itibarımızı güçlendirmek için tüm meslektaşlarımızı bir arada durmaya çağırıyoruz” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi