İnci Taneleri’nde Kasım’ı Canlandıran Güven Kıraç’ın Hayatı

Kanal D’nin yeni dizisi İnci Taneleri, perşembe akşamları izleyicilerle buluşuyor. Yılmaz Erdoğan’ın hem yazıp hem de başrolünde yer aldığı dizide, başarılı oyuncu Güven Kıraç da Kasım karakterine hayat veriyor. Peki, İnci Taneleri’nde Kasım’ı canlandıran Güven Kıraç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Güven Kıraç’ın biyografisi ve kariyeri hakkında merak edilenler haberimizde.

Güven Kıraç Kimdir?

Güven Kıraç, 5 Nisan 1960 tarihinde İstanbul’da Abhaz kökenli bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarından mezun oldu. 1986 yılından beri birçok televizyon dizisi, reklam filmi ve sinema filminde rol aldı. İki yıl devlet tiyatrosu sanatçısı olarak çalıştıktan sonra istifa etti.

Çayırova’da sosyal hayat renklenecek Çayırova’da sosyal hayat renklenecek

Güven Kıraç Hangi Tiyatro Oyunlarında Oynadı?

Güven Kıraç, tiyatro kariyerine Adana Devlet Tiyatrosu’nda başladı. Burada Ağrı Dağı Efsanesi, İki Kalas Bir Heves ve Sıkıyönetim gibi oyunlarda rol aldı. Daha sonra Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu’nda Tiyatrocu, Sokak Kızı Irma, Hamlet gibi oyunlarda sahne aldı. Tiyatro Stüdyosu’nda ise Jean Genet’ın Balkon adlı oyunu oynadı.

Kaynak: HABER MERKEZİ