İzmir Depreminde Görev Alan Umke Ekibi Geri Döndü

Videoyu Aç İzmir Depreminde Görev Alan Umke Ekibi Geri Döndü
A
a

İzmir Depreminde Görev Alan Umke Ekibini Geri Döndü

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik Vali Bilal Şentürk, İzmir depremi sonrası olay yerine giderek görev yaparak kentte geri dönen UMKE ekibini makamında kabul etti.
Vali Şentürk, İl Sağlık Müdür Vekili Ferhat Damkacı ile deprem sonrası bölgede görev alan UMKE ekibini kabulünde, İzmir depreminde birçok ilden olay yerine giden sağlık ve arama kurtarma ekiplerinin özveriyle görev yaptığını, vatandaşların enkazdan çıkarılmalarına vesile olduklarını ifade etti. Bilecik Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibi ve İHH gönüllülerinin deprem bölgesinde görev aldığını anımsatan Vali Şentürk, şunları kaydetti:
’’Deprem doğal bir afet, ne zaman geleceği, nerede yaşanacağı tahmin edilemiyor. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Devletimiz, yaraların sarılması için çalışmalarını yürütüyor. Arama-kurtarma esnasında dramatik hikayeler oldu. Enkaz altından can veya canları kurtarmak bambaşka bir duygu. Deprem bölgesinde görev yapmak yiğitlik istiyor, o şartlarda çalışmak kolay değil, o yüzden sizlere teşekkür ediyoruz. Millet olarak her yönüyle, her türlü acımızda, her türlü afetimizde el birliği içerisinde üstesinden geliyoruz. Arkadaşlarımıza ihtiyaç duyulduğunu hissettikleri an hemen seferber oldular. İhtiyaç duyulduğu anda oradaydı arkadaşlar. Bilecik bununla da yetinmedi. 2 tır gıda ve battaniye yardımı deprem bölgesine gönderildi. Halen yardımlar geliyor, bu bizim güçlü tarafımız. Biz hazırlıklı olmalıyız. Afetleri yaşamamak en güzeli. Ama yaşadığımız zamanda bilgisizlikten, ilgisizlikten ve imkansızlıktan kayıplara uğramamamız lazım. O yönüyle hazırlıklarımızı yapmalıyız."
Depremde görev alan UMKE ekibi de birinin sağlığına dokunmanın çok önemli ve değerli olduğunu ifade etti.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi