KADERİMİZLE BAŞ BAŞA BIRAKILDIK

Videoyu Aç KADERİMİZLE  BAŞ BAŞA BIRAKILDIK
A
a

Covid-19 salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan kafeler, dükkânlarının önüne açtıkları tezgahla kazanç sağlamaya çalışıyor. Çalışanların cep harçlığı çıksın diye uğraştıklarını söyleyen Muharrem Uygur, “Bizi kaderimizle baş başa bıraktılar. Kimse bizi düşünmüyor. Salgının yükünü kafeler yükleniyor. Günah keçisi gibi olduk” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Covid-19 salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan kafe çalışanları farklı bir yönteme başvurdu. Adalar’da faaliyet gösteren bazı kafeler, kazanç elde edebilmek için dükkânlarının önüne açtıkları çay ve tost tezgâhıyla faaliyet göstermeye başladı. Açtıkları tezgâhın çok bir kazanç getirmediğini ifade eden işletme çalışanları, sadece cep harçlıklarının çıkması için uğraştıklarını ifade etti.
GÜNAH KEÇİSİ OLDUK
Dışarıya tezgâh kurarak çalışanlarının cep harçlığını Muharrem Uygur, “Çalışan bazı öğrenci arkadaşlarımız var. Onların günlük cep harçlığı çıkıyor. Yoksa buradan bir beklentimiz olduğundan ya da satış olduğundan, para kazandığımızdan değil. Çalışan bir arkadaşımızın cep harçlığı çıksa yetiyor yani. Kendimizi dahi düşünemiyoruz. Şu an işletmeler adına herhangi bir olumlu gelişme yok. Bizi kaderimizle baş başa bıraktılar. Kimse bizi düşünmüyor. Tüm salgının yükünü lokantalar, kafeler yükleniyor. Günah keçisi gibi olduk. Biz de hastalık ilerlemesin istemiyoruz. Ama bizi kapattınız madem destek verin. Ya tam kapanma olsun ya da bizde açık olalım. AVM’ler gibi biz de HES Koduyla müşteri alalım” diye konuştu.
HERKES İŞSİZ KALDI
Herkesin işsiz kaldığını söyleyen ve günlük sattığı çayları yazdığı kağıdı gösteren Erkut Çakar, “Ya her yer kapansın ya da biz de açalım. Birçok dükkân açık ama kafeler kapalı. Bu açtığımız tezgah bizi kurtarmıyor ki. Bakın günlük şu ana kadar 3 tane çay sattım. Günlük bu kadar. Bizim beklentimiz zaten yok. Devletten destek bekliyoruz. Kiramız sorun. Bizi kapattılar. Buzdolabındaki malları dağıttık. Üç aylık kapanmada da 50 bin liralık malı dağıttım. Bana verdiği ki ben alamıyorum o 1000 lirayı. 750 lira kira desteği var. O hiç karşılamıyor. Ne olacak ki zaten” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi