KADINLARI MUTLU ODUNPAZARI  

Videoyu Aç KADINLARI MUTLU ODUNPAZARI  
A
a

Odunpazarı Meslek Edindirme Kursları (OMEK) kapsamında açılan kağıt rölyef atölyesi kursiyerlerinin hazırlamış oldukları ürünlerin sergisinin açılışı dün gerçekleştirildi.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleşen açılışa CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kurs Öğretmeni Yaşar Girgin, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Serginin açılışında konuşan Kurs Öğretmeni Yaşar Girgin, kursun her yaşa hitap ettiğini söyleyerek verilen emeklerden dolayı teşekkür etti. Daha sonra konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bugün yine kadınlarımız için kadınlarımızın mutluluğu için yapmış olduğumuz etkinliklerden birinin sergisini gerçekleştiriyoruz. Uzun zamandır yapılan çalışmaların ürünlerini hep birlikte gözlemleyeceğiz. Ben boş zamanlarını iyi değerlendiren ve geri dönüşümü, tasarrufu öne çıkaran bu çalışmayı özel olarak ilgiyle izliyorum. Çünkü hiçbir varlığı boşa harcamamız lazım” diye konuştu.
SOSYALLEŞMEK ÇOK ÖNEMLİ
Jale Nur Süllü ise Eskişehir’in bir okul gibi olduğunu ve özelliklere kadınlara imkan sunan bir şehir olduğunu söyledi. Süllü, “Özellikle kadınların boş zamanlarını değerlendirmesi hem el emeklerini sanata dönüştürmesi ve sosyalleşmeleri çok önemli. Bu sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 21 Şubat’a kadar açık olacak sergideki ürünler ile ilgili kurs öğretmeni Yaşar Girgin, Başkan Kurt ve Milletvekili Süllü’ye bilgi verdi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi