KALICI TEDBİR ALINMALI

Videoyu Aç KALICI TEDBİR ALINMALI
A
a

Okullarda Covid-19 salgınına karşı kalıcı tedbirlerin alınması gerektiğini söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Öğrencilerin ve eğitim çalışanlarının sağlığı için bu şarttır. Süreç böyle giderse bir kuşağı ve eğitim çalışanlarının sağlığını kaybedebiliriz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Covid-19 salgınına ve okullardaki vaka sayılarına ilişkin açıklama yaptı. “Sendikamıza her gün vaka tespit edilen öğrenci ve öğretmen bilgileri gelmektedir” diyen Alkan, “Sınıfların ve okulların ard arda kapatıldığını görüyoruz. Mutlaka il eğitim müdürlükleri ve Bakanlık ile Sağlık Bakanlığı arasında vaka tespit edilen sınıfların, okulların karantina süresinin incelendiği bir sürecin ilerlemesi gerektiğini söylemiştik, yine vurguluyoruz. Hibrit eğitim sürecinde Eskişehir’de işletilen tek süreç, sınıfların ve okulların kapatılması şeklindedir. Kalıcı tedbirler almak zorundayız. Öğrencilerin ve eğitim çalışanlarının sağlığı için bu şarttır. Süreç böyle giderse bir kuşağı ve eğitim çalışanlarının sağlığını kaybedebiliriz” diye konuştu.
EN ÖNEMLİ BELİRLEYİCİ YOKSULLUK
Merkezden ilçelere kadar artan vaka sayılarının eğitim sürecini tıkadığını belirten Alkan, “Okullar hayatın bir parçasıdır ve günlük yaşamdan izole değildirler. İlimizde günlük vaka sayısının binlere ulaştığı bir ortamda okullardaki durum daha da kötüye gitmektedir. En önemli belirleyici yoksulluktur. Çocuklarını okula gönderip göndermemenin velilerin kararına bırakılmış olması, özel okullar ile devlet okulları arasındaki makası açmaktadır. Aslında sosyo ekonomik düzeyi düşük olan ailelerin, zorunluluk nedeniyle evlatlarını okula gönderdiğini en temel tespitimizdir. Eğitim çalışanları açısından en başta Covid-19 meslek hastalığı sayılmalıdır. Diğer yandan öğrencilerin kaygılarını artıran Liseye Giriş Sınavı (LGS) yapılmamalıdır şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi