Kapalı alanlara girmesinler!

Videoyu Aç Kapalı alanlara girmesinler!
A
a

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, iki doz Covid-19 aşısını yaptırmayan kişilerin kıraathanelere alınmayacağını duyurdu. Kararı desteklediklerini söyleyen vatandaşlar ve kıraathane çalışanları, "Aşı olmayanları kapalı alanlara almasınlar" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşısını yaptırmayan müşterilerin iş yerlerine almayacaklarını açıkladı. Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, söz konusu kararın Eskişehir'de de uygulanacağını duyurdu. Kararı desteklediklerini belirten kıraathane çalışanları ve vatandaşlar, herkesi aşı olmaya davet etti.

KARARI DESTEKLİYORUM

İş yerine aşılı müşterisinin gelmesini tercih ettiğini ifade eden kıraathane çalışanı Osman Karpuz, "Şu anda benim müşterimde böyle bir sıkıntı yok. Herkes aşı oluyor. Pek fazla bir yabancı da yok bizim müşteride. Benim düşüncem herkes aşısını olsun. Bu kararı destekliyorum. Millete yazık. Aşı yaptıranlara çok ayıp oluyor. Bizim işimizi olumsuz etkileyecek bir durum yok. Herkes olmuş. Ben bile üçüncü aşımı oldum. Öyle bir sıkıntı yok bizde. Herkes aşısını olsun" diye konuştu.

ÇOK GÜZEL BİR KARAR

Kararı desteklediğini söyleyen Hamdi Kaya, "Çok güzel karar. Otobüslere, iş yerlerine de almasınlar. Hiç bir yere almasınlar. Vatandaş çekiyor onların acısını. Daha güvenilir bir ortam olur. Destekliyorum bu kararı" şeklinde konuştu.

GÜVEİLİR BİR ORTAM

Kahveye geldiği zaman daha güvenilir bir ortam oluşacağına dikkat çeken Ramazan Taşcı, "Bence doğru bir karar. Herkes aşısını olsun. Ben iki doz aşımı da oldum, üçüncüyü de bekliyorum. Vakaların çoğu aşı olmayanlardanmış. Ama iyi, olumlu bir karar. Daha rahat geliriz buralara. Olmayanlar da lütfen aşısını olsun" dedi.

SAĞLIK AÇISINDAN İYİ OLUR

Kahve çalışanı Ercan Pekgün ise, "Kahvelerde, kapalı yerlerde aşı olmayanların olmaması sağlık açısından daha iyi olur. Çünkü insan sağlığı hayattaki en önemli şeydir. Bu kararı destekliyorum. Şu Hamamyolu'nda gezenleri bile denetlesinler. Daha iyi olur aşılı olanların kahvede oturması" ifadelerini kullandı.

HERKES AŞISINI OLSUN

Alınan kararın doğru olduğunu söyleyen Ahmet Önder, "Herkes aşısını olsun. Ben kendim iki aşımı da oldum. Herkes aşısını olup kahveye gelirse daha iyi olur. Aşı olmayanlar hem kendileri için hem toplum için aşılarını olsunlar" diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi