Kar yağınca bayram ettim

Videoyu Aç Kar yağınca bayram ettim
A
a

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Kalabak suyuyla ilgili son durumu paylaşan Yılmaz Büyükerşen, “Kar yağdığı zaman bayram ettim. Ümidimiz artmaya başladı. Bir tane rezervimizde su bitmişti, su gelmeye başladı” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında toplanan mecliste denetim komisyon üyeleri seçildi ve meclisin tatil ayı belirlendi. Denetim komisyon üyeliğine CHP’den Aydın Ünlüce, İbrahim Arslan, Mustafa Önder. AK Parti’den ise Orhan Durmuş ve Özlem Yalçın seçildi. Meclis tatil ayı ise Ağustos olarak belirlendi.
SU GELMEYE BAŞLADI
Meclis sonunda gündem dışı söz alan AK Partili Murat Özcan, Kalabak suyundaki son durumu sordu. Başkan Büyükerşen ise kaynağa ihtiyaçlarının olduğunu belirterek “Nüfus arttıkça kaynak yetmiyor. 5 senedir aklımı kurcalıyordu. Çünkü Eskişehir’in nüfusu çok artıyor. Gelenler de Kalabak Suyu içmeye başladı. Fakat yeni bir kaynak bulmamız gerekiyor. Bizim kullanma suyu olarak akıttığımız su Porsuk Barajı’ndan alınmakta. Porsuk barajı artık 100 yaşına yaklaşıyor dibindeki çöküş yaz ayında güneşi gören barajdaki su kendine geliyor. Biz oradan suyu alıyoruz. Arıtıp şebeke suyu olarak veriyoruz. Aslında içilebilir bir sudur. Sağlık bakanlığı tarafından da her ay kontrolü yapılıyor. Eskişehirli alışmış Kalabak Suyu içmeye onun için çareler arıyoruz. Sorunun aslı su azaldığını zaman yapacak bir şeyimiz yok. O nedenle bu sıkıntıyı çekiyoruz. Kar yağdığı zaman bayram ettim. Ümidimiz artmaya başladı. Bir tane rezervimizde su bitmişti, su gelmeye başladı. 2 hafta sonra düzene gireceğini düşünüyorum” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi