Kara bir leke

Videoyu Aç Kara bir leke
A
a

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesine tepki gösteren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bu karar Türk hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecek. Herkes elini vicdanına koysun” dedi.

Odunpazarı Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Meclisin gündeminde YSK'nın İstanbul seçimleri ile ilgili verdiği karar vardı. YSK'nın tarihinde bir ilke imza attığını söyleyen CHP Meclis Üyesi Emre Genç, seçimin iptaline ilişkin kararı AK Partili ve MHP'li üyelerin açıklamasını eleştirdi. Kararın siyasi olduğuna dikkat çeken Genç, “Sandık kurulu oluşumunda usulsüzlük var diyorlar fakat bu kurulları YSK oluşturmadı mı? Halk sandığa gitmiştir ve seçimini yapmıştır. Aynı zarf içinde ilçe belediyeleri, meclis üyeleri, muhtar pusulası usulsüz değil de sadece büyükşehir seçimi mi usulsüz? Birbirimizi kandırmayalım” diye konuştu.
MEMNUNİYETLE KARŞILADIK
CHP'li Genç'e cevap veren ve YSK'nın verdiği kararı memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Bilgin, “Milli iradenin doğru yansıyacağını düşünüyoruz. Oy sayımında yapılan yolsuzluklar nedeniyle bu seçim iptal edilmiştir. Oy namustur. Bir vatandaşımızın bile oyu heba olmamalı. YSK'nın kararı demokrasimizin zaferidir. Sürece saygı gösteren sonuca da saygı gösterir. YSK başkanlığı birinden alıp başka birine vermedi. YSK milletin iradesine tekrar başvurun dedi. Bu kadar kine, öfkeye, telaşa gerek yok. Kendinden emin olan sakin olmalı” şeklinde konuştu.
HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYSUN
“YSK bile bu seçimi niçin iptal ettiğini bilmiyor” diyen Kazım Kurt, “Bir öfke, kin yok. Demokrasi diyorsak herkes konuştuğuna dikkat edecek. Keşke Çifteler'de de bunlara dikkat etseydiniz. YSK'yla ilişkisi olan sizlersiniz. Bizim oralarda elimiz kolumuz yok. YSK'nın bu kararı Türk hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Herkes elini vicdanına koyacak. Dört oy pusulası olan zarfta ne hikmetse sadece büyükşehir usulsüz. Sandık kurulu, listesi aynı. Bunu dünyaya nasıl anlayacaksınız? 23 Haziran'da seçime girilecek ve halkımız inşallah demokratik yollarla adayımızın kazanmasını sağlar” dedi. Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. 2018 yılında yapılan yol harcamalarına katılım bedelleri ile 2018 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı görüşüldü. İki madde AK Partili meclis üyelerinin ret oyuna rağmen kabul edildi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi