KARDEŞLİK TESCİLLENDİ

Videoyu Aç KARDEŞLİK TESCİLLENDİ
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Zonguldak Saltukova ve Bakacakkadı Belediyeleri ile Kardeş Belediye İşbirliği Protokolü imzaladı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Destek vermeye çaba göstereceğiz” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un makamında gerçekleşen protokol törenine Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz ile 24. Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk katıldı.

TECRÜBE ALIŞVERİŞİ

Süresiz olarak geçerli olan Kardeş Belediye İşbirliği Protokolü kapsamında taraflar; karşılıklı saygı, güven, iş birliği prensibine dayanarak, yürürlükte olan yasa ve kararnamelere uygun olarak iki taraflı ilişkiler geliştirmek; karşılıklı ekonomik ve bilim-teknik konularında ilişkiler geliştirmek; kültür, eğitim ve sağlık alanlarında kültürel ve tarihi mirasın korunmasına yönelik, iki taraflı iş birliğinin kurulmasına katkı sağlamak; belediye çalışanlarının eğitimi ve uzmanlıklarının arttırılması konularında düzenli olarak bilgi ve tecrübe alışverişi geliştirmek; gezi, fuar, festival ve organizasyonlara katılmak; sportif etkinlikler düzenlemek; tarihi eserlerin onarımında iş birliği yapmak; zamanla ortaya çıkabilecek işbirliği alanlarında ortak çalışma yapmak; her iki şehrin faydasına olacak projeleri geliştirme imkânına zemin hazırlamak ile yükümlü olacak. 

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Protokol töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hayırlı olsun dileklerini iletti. Kardeş belediyecilik ilişkilerini geliştirme çalışmalarından birini daha gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediye meclisinden ve kardeşlerimizin meclislerinden geçen kardeşlik ilişkilerimizi protokole bağladık. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ile Zonguldak Bakacakkadı ve Saltukova Belediyelerimiz bu protokolden sonra kardeş olmuştur. Biz onlara göre biraz daha büyükçe bir belediye olarak elimizdeki bütün olanakları birlikte kullanmaya, onlara destek vermeye çaba göstereceğiz. Karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı olarak onların da bize verecekleri destekle iyi bir politik süreç gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi