Kasım’da eğitime başlayacak mı?

Videoyu Aç Kasım’da eğitime başlayacak mı?
A
a

Depreme dayanıksız gerekçesi ile yaklaşık 1 yıl önce yıkımı tamamlanan Süleyman Çakır Lisesi’nin yeni binasının yapımı devam ediyor.

 

Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, yeni ismi ile Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi’nin 15 Eylül tarihine yetişeceğini söylemişti. Ancak okulun henüz tamamlanmaması nedeniyle açılışı Kasım ayına ertelendiği belirtilmişti. İnşaatı devam eden okulun Kasım ayına 2 hafta kala bitip bitmeyeceği merak konusu oldu.

Geçtiğimiz yıl yıkımı tamamlanan ve yıkım sonrasında ihaleyi alan firma Süleyman Çakır Lisesi’nde çalışmalara başlandı. Firma yeni binanın yapımını 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştireceğini taahhüt etti. Ancak yükselen okulun henüz daha dış cephesinin bir kısmı tamamlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise okulun 15 Eylül’de hizmete başlayacağını söylemişti. Ancak okul taahhüt edilen tarihe yetişmedi. Okulun öğrencileri ise inşaat bitene kadar Evliya Çelebi Anadolu Lisesi’nde eğitimlerini görüyor. 

Kasım ayında biteceği duyurulan okulun dış cephesi tamamlandı. Eğitime ise ne zaman başlayacağı merak ediliyor.(HM)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi