Kendi kendimize yetebilir olmalıyız

Videoyu Aç Kendi kendimize yetebilir olmalıyız
A
a

Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Baki Dündar, partisinin tarım ve hayvancılık konusunda ‘Siyasi partilere çağrı’ mektubunu basın mensuplarıyla paylaştı. Dündar, “Bu sektörde önceliğimiz kendi kendimize yetebilirlik olmak zorundadır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memleket Partisi Genel Merkezi’nin çağrısıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak tarım ve hayvancılık konusunda ‘Siyasi partilere çağrı’ mektubuna ilişkin açıklama yaptı. Parti il binasında mektubun içeriğine dair konuşan Baki Dündar, tarım ve hayvancılığın stratejik bir alan olduğunu, bu nedenle bu alanda Türkiye’nin kendi kendine yetebilirlik politikası izlemesi gerektiğinin altını çizdi.
GIDA GÜVENLİĞİ BEKA SORUNUDUR
“Günümüzde gıda güvenliği ve gıdaya ulaşabilme tüm ülkeler için bir milli güvenlik ve beka sorunu haline gelmiştir” diyen Dündar, “Üretebileceğimiz tarım ürünlerinin ithalatçısı olmak demek, dışa bağımlılık demektir. Yakın zamanda Ukrayna Rusya savaşında ülkeler kendi ihtiyaçlarını önceleyerek bazı ürünlere ihracat yasakları koydular. Karadeniz’den gelecek gemilerin yollarını gözledik, endişeyle. Memleket Partisi olarak bitkisel ve hayvansal üretimde yaşadığımız sorunların çözümüne yönelik stratejimiz, yol haritamız hazır. Bu sorunun siyaset üstü bir anlayışla ele alınması ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sorunların çözümüne dair çalışmalarımızı, önerilerimizi tüm siyasi partilerle paylaşmaya, ülkemizin geleceği için ortak aklı birlikte oluşturmaya hazırız” diye konuştu. Dündar, mektuplarına yanıt aldıkları taktirde ilgili siyasi partileri bu konuyla ilgili olarak ziyaret etmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir