Kış lastiği zorunluluğu başlıyor

Videoyu Aç Kış lastiği zorunluluğu başlıyor
A
a

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 2 yıl önce yürürlüğe giren ‘Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik’e göre, kış şartlarına uygun olmayan, kar lastiği takılmamış araçların yola devam etmelerine izin verilmeyecek.

Kış lastiği takmayan araçlara ise 519 lira para cezası uygulanacak. Kış lastiği takma zorunluluğu ise bugün başladı. Bazı şoför esnafı ise dün kış lastiği takmak için kolları sıvadı.

1 Aralık 2014’den itibaren ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu getirilmişti. Verilen tarih bugün itibari ile başladı. Kış lastiği takmamış ticari araçların yola devam etmelerine izin verilemeyeceği gibi 519 lira da para cezası uygulanacak. Para cezası almamak ve vatandaşın hayatını tehlikeye atmak istemeyen şoförler, son günü değerlendirerek kış lastiklerini dün taktı. 

Zorunluluk sadece kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ve A türü yetki belgeli otomobilleri kapsıyor. (Esra Yücel)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi