KORKACAK BİR ŞEY YOK

Videoyu Aç KORKACAK BİR ŞEY YOK
A
a

Koronavirüs pek çok meslek grubunu etkilediği gibi kuaförleri de olumsuz yönde etkiledi. Eskişehir’de kuaförlük yapan Hanife Tunç Elgün, “Temizliğimize dikkat ediyoruz. Korkacak bir şey yok. İçeri girdiklerinde ateşlerini ölçüp, galoşlarını giydiriyoruz. Örtüler tek kullanımlık. Koltuklar da tek kişilik” dedi.


Koronavirüs vaka sayısı her geçen gün artıyor. Artan sayılarla birlikte vatandaşlar daha da tedirgin oluyor. Hal böyle olunca vatandaşlar pek çok ihtiyacını evlerinde kendileri gideriyor. Bunların başında da kuaför ihtiyaçları geliyor. Eskişehir’de kuaförlük yapan Musa Elgün, eski dönemlere nazaran işlerinde büyük düşüş olduğunu söyledi. Elgün, “Eylülün başlamasıyla birlikte piyasada bir durgunlaşma başladı. Düğünlerin yasaklanmasıyla birlikte sıkıntı var. Temmuz-Ağustos ayında hareketlilik vardı ama şu an yüzde 60 düşüş var. Çoğunluk şuan pandemi dönemi nedeniyle saçlarını evde boyuyor, bunun da etkisi var. İlerleyen zamanda biraz daha işlerin hareketlenmesini bekliyoruz. Sayılar arttıkça insanlarda tedirginlik de artıyor. Fiyatlarda çok aman aman bir değişiklik yapmadık. Çok az bir fark var” diye konuştu.
TEMİZLİĞİMİZE DİKKAT EDİYORUZ
Kuaför Hanife Tunç Elgün de pandeminin kuaförleri olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “Bizim de korkularımız oluyor. İlk çıktığında koronayla ilgili sadece televizyondan duyuyorduk ama şu an herkesten duymaya başladık. Kuaförler, hepimiz hijyeniz. Ama markete gidiliyor. Pazara çıkılıyor. Sokaklarda gezinmeler oluyor. Kalabalığın içine giriliyor. Tatillere gidiliyor. Kuaförlere niye gelinmesin ki? Temizliğimize dikkat ediyoruz. Korkacak bir şey yok. İçeri girdiklerinde ateşlerini ölçüp, galoşlarını giydiriyoruz. Örtüler tek kullanımlık. Koltuklar da tek kişilik” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi