KORONAVİRÜS KORKUTUYOR

Videoyu Aç KORONAVİRÜS KORKUTUYOR
A
a

Covid-19 vakaları nedeniyle tedirgin olduklarını söyleyen Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, “Eğer ki bir kısıtlama gelirse kahveci esnafı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya gelecektir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs vaka sayısı hızla yükselirken Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, bu durumdan tedirgin olduklarını söyledi. Salgından en fazla etkilenen esnaf grubunun kahveciler olduğunu ifade eden Çoban, “Geçmiş dönemde 18 ay kapalı kaldık, zaman zaman açıldı, oyunlar yasak oldu. Borçlandık. Şu anda da bu yaralarımızı atlatamadık. Çoğumuz fire verdi. Esnaflığımızı terk etti. Çoğu da ayakta kalmaya çalışıyor. Şu anda çok tedirginiz. Eğer ki bir kısıtlama gelirse kahveci esnafı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya gelecektir. Ben şehrimizde yaşayan vatandaşlarımız biraz daha dikkatli olursa iyi olur. Kapalı mekanlarda, AVM’lerde, yurt dışından gelen vatandaşlarımızla birlikte yoğun bir halk kaynaşması var. Düğünlerimiz var, nişanlarımız var. Buralarda daha dikkatli olunması lazım. İnşallah vaka artışı bizi teğet geçer. Biz de bu sıkıntıları hafif atlatırız” dedi.
ZAMMI UYGULAMAKTA ZORLANIYOR
“Bu korona hastalığının yanı sıra bir de zam hastalığı var” ifadelerini kullanan Çoban, “Zam hastalığı da Covid kadar bizi de etkiliyor. Kullandığımız mamuller şu anda Covid’ten önceki rakamları 3’e 4’e katladı. Tabii ki üyelerimizin korunması için bizler de zam aldık ama vatandaşlarımıza uygulamakta zorluk çekiyoruz. Sanki bu zamları yapan kahveci esnafı oluyor. Şu anda açığız ama maalesef iş yapamıyoruz. Şehrimizde bulunan vatandaşlarımız, öğrencilerimiz tatilde. Dönüşte ne olacak, merak ediyor ve korkuyoruz. Üyelerimiz bizim geleceğimiz ne olacak diye soruyor. Şu anda önümüzü göremiyoruz. İnşallah bizleri etkilemez. İnşallah sorun yaşamadan kurtuluruz diye temenni ediyorum” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi