Kütahya il merkezinde bulunan özel eğitim okulu ve özel eğitim sınıflarında eğitim, öğretime devam eden öğrencilerin ailelerine yönelik olarak "Hayatımın Rengi Annem" başlıklı projenin sergi açılışı ve programı düzenlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, projede sanat uygulayıcısı olarak Prof. Dr. H. Kübra Kuzucanlı, Şube Müdürleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, özel eğitim okul yöneticileri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldılar.

Kütahya’da uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan şüpheli tutuklandı Kütahya’da uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan şüpheli tutuklandı

5 ay süren özel eğitim okul ve özel eğitim sınıflarındaki annelere yönelik sanat terapisi uygulanan, baş etme becerilerinin artırılması ve iyi oluşlarına katkı sağlanmak için hazırlanan projede grupla psikolojik danışmanlık ve özel eğitimde aile danışmanlığı yapıldı. Rehberlik ve Araştırma Merkezinde özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bölümünün ortaklaşa yürüttüğü projede sanat uygulayıcısı olarak Prof. Dr. H. Kübra Kuzucanlı sanat uygulaması ile ailelerin yaşadıkları zorlayıcı olaylarda iletişim becerileri geliştirilmeye çalışıldı. Farklı okullardaki ailelere sanat uygulamaları, özel eğitim hakkında bilgilendirme ve daha sonra da özel eğitimde aile danışmanlığı uygulamaları ile ailelerin güçlendirilmesi hedeflendi.

Kaynak: iha