Kütahyalı Genç Girişimcinin ‘Leblebi Saray Helvası’ İsimli Tatlısı Tescillendi

Videoyu Aç Kütahyalı Genç Girişimcinin ‘Leblebi Saray Helvası’ İsimli Tatlısı Tescillendi
A
a

Kütahyalı Genç Girişimcinin ‘Leblebi Saray Helvası’ İsimli Tatlısı Tescillendi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde ikamet eden Yoncalı Turizm ve Otelcilik Lisesinde Aşçılık eğitimi alan Mehmet Emin Aksoy, okulda Ar-Ge çalışmaları esnasında yaptığı ve zamanla geliştirdiği “Leblebi Saray Helvası” isimli tatlısı tescillendi.
Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda defalarca ödül alan genç girişimci Mehmet Emin Aksoy, “Leblebi Saray Helvası” adı verdiği tatlısını tescilleterek geleceğe yönelik önemli bir başarıya imza attı.
Ürünün bundan sonra endüstriyel hale gelmesi için çalışmalar yapacağını belirten Aksoy, "Leblebi tanelerinin toz hale çevrilmesiyle oluşturulan Tatlı, Antep fıstığı ve tereyağı ile birleşmesiyle çok güzel bir tat vermektedir. Tatlı hazır olduğunda yöresel manda kaymağı veya dondurması ile yenilmektedir. Nohut haldeki üründen elde edilen Leblebi her şeyiyle Kütahya’ya has bir ürün. Bunun işlenerek lezzetlendirilerek dış piyasaya satılmasına katkı sunmak istiyorum” dedi.
Tatlının önümüzdeki dönemde Kütahya özelinde bir ürün olarak tüm Türkiye’de yerini alacağına inandığını belirten M. Emin Aksoy “Ar-Ge çalışmalarım devam ediyor. Sunum şekli ve reçetesi hazır, saklama koşulları, paketleme gibi konularda çalışacağım. Devletimizin birçok teşviki var. Genç bir girişimci olarak destek göreceğim alanları da araştırmak istiyorum” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi