Liseli öğrencilerden anlamlı tiyatro gösterisi

Videoyu Aç Liseli öğrencilerden anlamlı tiyatro gösterisi
A
a

Eskişehir Çağfen Koleji’nde eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanıp sergilenen “Ah Şu Gençler” adlı tiyatro oyunundan elde edilen gelirler, Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağışlanıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye’de ilk kez Çağfen Koleji’nde kurulan TEV Gönüllüleri Kulübü, hazırladığı tiyatro projesiyle dikkat çekiyor. Kulüpteki öğrenciler tarafından sergilenen “Ah Şu Gençler” adlı tiyatro oyunu Eskişehirli tiyatro severlerin beğenisine sunuldu. Projenin bilet satışından elde edilen gelir ise TEV’e bağışlanıyor. İzleyiciler tarafından beğeniyle takip edilen oyunun önümüzdeki süreçte farklı sahnelerde de yer alması bekleniyor.

“Bütün her şey öğrenciler tarafından karşılandı”
Hazırlanan tiyatro projesi hakkında bilgi veren okulun TEV Gönüllüleri Kulüp Başkanı Ecenaz Kutlu, “Biz bir tiyatro projesi yapıyoruz. Bu tiyatro TEV için toplanan bir proje. Tiyatronun amacı, gençlerin sıkılıp kendi aralarında bir tiyatro başlatması. Müzikal ve komediyle birlikte bir tiyatro ayarladık. Bütün her şey öğrenciler tarafından karşılandı.
TEV için yapılan bilet satışlarını arkadaşlar ayarladı” dedi.

“Bu sene kulüp olarak da TEV adını aldık”
Okulları bünyesinde bulunan kulübün Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıdığını belirten Edebiyat Öğretmeni Selmin Turhan ise, “Kulübümüz, TEV Gönüllüleri Kulübü ve Türkiye’de ilk kez bizim lisemizde gerçekleşti. Daha önceki yıllarda bütün tiyatrolarımızı TEV bursiyerleri için gerçekleştiriyorduk. Bu sene kulüp olarak da TEV adını aldık.
Bundan da gurur duyuyoruz. Oyunumuzun adı, ‘Ah Şu Gençler.’ Çocukların bütün yeteneklerini ortaya koymalarını
istediğim için hem komedi hem de müzikal bir oyun hazırladık. Sesi çok güzel olan öğrencilerimiz var. Onları da değerlendirmek için” ifadelerini kullandı.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir