Mahmudiye’nin değeri kaderine terk edildi

Videoyu Aç Mahmudiye’nin değeri kaderine terk edildi
A
a

Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, ilçedeki atıl durumda olan hipodrom, idman pisti gibi alanların kullanılmamasına tepki gösterdi. Gündoğan, bu alanların kullanılması için ilgili birimlere defalarca yazı yazdıklarını fakat cevap alamadıklarını belirterek, “Burası neden açılmıyor?” diye sordu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Pandeminin etkisi ve uzun süredir yaşanan pahalılık atçılık sektörünü de etkiledi. Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan yaşanan pahalılıktan dolayı yemlerin ciddi oranda fiyatlandığını ve bu durumun sektörü olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Gündoğan ayrıca ilçedeki atıl durumda olan hipodrom, idman pisti gibi alanların kullanılması için ilgili birimlere defalarca yazı yazdıklarını fakat olumlu hiçbir yanıt alamadıklarını kaydetti.
ATÇILIK SEKTÖRÜ KADERİNE TERK EDİLDİ
Bölgelerinde atçılık faaliyetlerinin sürdürülememesine tepki gösteren Başkan Gündoğan, “İkinci Mahmud’un kurduğu Mahmudiye İlçemiz Osmanlı’ya at yetiştiren 54 tane özel at arazisi olan bir yerleşim alanıdır. Bizim üzüntümüz hipodrom bitmiş vaziyette. Burada Türkiye Jokey Kulübü vardı. Şimdi buralar atıl bir şekilde duruyor. Yazık, günah değil mi? Neden açılmıyor, Neden burada at yarışları yapılmıyor? Bizden önce Elazığ, Urfa, Antalya gibi yerlere hipodrom yapıldı, açıldı. Burası neden açılmıyor? Hazır kurulu yerimiz var. Aynı zamanda biz belediye olarak da defalarca talepte bulunduk. Bizim bu açılan derneğimiz var. Burası hiç olmazsa idman pisti olarak kullanılsın. Atıl durumda duruyor. Buradaki atlar idmana başka yere gidiyor. Bu canlı hayvanın başka yere gitmesi, gelmesi, stresi, sakatlanmasını düşünün. Burası idman pisti olarak da açılmıyor. Bunun yanında yine Türkiye Jokey Kulübünün alanın içerisinde devletin yaptırdığı 10 milyonluk at hastanesi var. Modern bir şekilde oluşturulmuş ve Türkiye’de tek. Maalesef burası da kapalı bir şekilde duruyor. Atçılık sektörü de kendi kaderine terk edilmiş” dedi.
HALA CEVAP GELMEDİ
İlçede her yıl geleneksel olarak yapılan at yarışlarının da iki yıldır yapılmadığını söyleyen Gündoğan, “Bizim mahalli at yarışlarımız gelenekseldir. Yıllarca yapıldı ve bu da iki yıldır yapılmıyor. Sebebi yok. Hadi ilk yıl pandemi diyebiliriz. Geçen sene yapılmadı. Burada iki hafta mahalli at yarışları oluyor. Ben bu at yarışlarının engellenmesini siyasi olarak görüyorum. Bu hoş bir şey değil. Siyaset, siyaset meydanında olur. Burada atçılık sektörünü yok etmek için, bizi başarısız kılmak için atçılığı engellemek yanlış bir şey. Yılın birinci ayda Mahmudiye İlçemizde mahalli yarışların yapılması için resmi yazı yazdım. Cevap gelmedi hala… Tarım İl Müdürlüğü’ne gönderdik. Telefon ettik, gelen cevap;‘biz bakanlığa gönderdik’. Bu yanıt değil, topu taca atmaktır. İnşallah Sayın Valimiz bu konuda duyarlı kendisinin bu yarışları yaptıracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir