MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Videoyu Aç MÜCADELEMİZ SÜRECEK
A
a

Partisinin 97’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende konuşan CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir” dedi.

CHP’nin 97’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene CHP Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Parti Meclis Üyesi Gaye Usluer, İl Başkanı Recep Taşel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve partililer katıldı.

YÜREĞİMİZDE TAŞIYORUZ

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende konuşan İl Başkanı Taşel, “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97'nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegâne amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir. Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir” diye konuştu.

AYAKTA DURAN BİR PARTİ

CHP’nin yüz yıllar boyunca yaşaması temennisinde bulunan Kazım Kurt ise, “Dünyada bir elin parmağını geçmeyecek kadar beş altı tane yüz yıllık parti var mı bilemiyorum. Ama CHP bunlardan birisi. Biz CHP’liler olarak yüz yıllık bir partinin üyesi olmaktan onur duyuyoruz. Yüz yıldır bu parti belli bir demokrasi mücadelesi veriyor. 1950’den beri 70 yıldır tek başına iktidar olmadığı halde ayakta duran bir parti. İlkeleri ve ideolojisini günün koşullarına göre değiştirebilen, değişimi yakalayabilen bir parti. İnşallah yüz yıllar boyunca yaşar. Ama en kısa sürede iktidar olmak gibi bir özlemimizin olduğunu da vurgulamak isterim. Partiler kuruluyor ve kaybolup gidiyor. Şimdi gördüğüm kadarıyla AK Parti’de kurulur kurulmaz iktidar oldu. İktidardan düştüğü anda misyonu kaybolacak bir partidir. CHP öyle değil. 100 yıllık süre içerisinde partinin acı tatlı birçok olayı oldu. Şu anda gördüğünüz sergide de bu önemli anlar fotoğraflaştırılmış. Kutlu olsun. Bütün CHP’lilere dayanışma içinde, kardeşlik içinde demokrasi mücadelesinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından partililer, Hamamyolu Sanat Köprüsü altında açılan fotoğraf sergisini gezdi. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve beraberindekiler, parti tarafından Ulus Anıtı önünde düzenlenen Eskişehir Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü 97. Yıl Fotoğraf Sergisi’nin açılışına katıldı. MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi