Muharrem İnce Bilecik’ten yüklendi

Videoyu Aç Muharrem İnce Bilecik’ten yüklendi
A
a

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Bilecik’teydi. Basın mensupları bir araya gelen İnce ülke gündemini değerlendirdi, ekonomi üzerinden hükümete yüklendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir takım ziyaretler için Bilecik’e geldi. Basın mensuplarıyla TOKİ bölgesinde bir kafede bir araya gelen Genel Başkan İnce ülke gündemini değerlendirdi. İnce açıklamasında hükümete sert eleştirilerde bulundu.
 “BENZİN SATICISI BENZİNİN FİYATINI SÖYLEYEMEDİ”
Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlara ilişkin açıklamalarda bulunan Genel Başkan İnce,“Gerçekten içler acısı durumlar yaşıyoruz. Az önce buraya gelirken bir benzinlikte durdum, ‘akşam yine bir zam gelmiş galiba’ dedim, ‘nedir durum, benzin kaç para, mazot kaç para’ dedim. ‘Abi dedi, ‘artık ezberleyemiyorum sürekli tabelaya bakmam gerekiyor, bilemeyeceğim’ dedi. Benzin satıcısı benzinin fiyatını söyleyemedi, bugün de gelecekmiş şaşkınım dedi.” ifadelerine yer verdi.
“BU HARAMZADELER NE VAR NE YOK SATTILAR”
Cumhurbaşkanlığı kararı ile yurtdışından şeker alacağımızı aktaran İnce, bu konuya ilişkin ise şu şekilde konuştu:
“Bu haramzadeler sattılar ne var ne yok şimdi,400 bin ton şeker alacağız yurt dışından. Dün yine Cumhurbaşkanlığı kararı var şeker alacakmışız dışarıdan. Cumhuriyetin kuruluş yıllarında şeker fabrikası kurulmuşken, bu haramzadeler sattılar ne var ne yok, şimdi 400 bin ton şeker alacağız yurt dışından. Şekere muhtaç olduk düştüğümüz duruma bak Allah aşkına.”
“TAYYİP RADYO TELEVİZYONUNA PARA ÖDEYECEĞİZ HEPİMİZ”
TRT’ye ilişkin de eleştirilerde bulunan İnce, “Bu arada yetmiyormuş gibi TRT’nin bandrol parasını arttırıyorlar telefon alırken, bilgisayar alırken. Tayyip radyo televizyonuna para ödeyeceğiz hepimiz. Hepimiz para ödeyeceğiz ama bizi göstermeyecek sadece Erdoğan’ın borazanlığını yapacak.”
“BİR ÜRÜNÜN VERGİSİ FİYATINI GEÇEMEZ”
“Bir ürünün vergisi fiyatını geçemez” diyen İnce konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi:
“Temmuz yaklaşıyor Asgari Ücret ne olacak?memura ne zam gelecek hiçbirini bilmiyoruz. Bildiğimiz birtek şey var dünyada bir ilk daha yaşanıyor. Rakının fiyatı 85 lira vergisi 240 lira. Bir ürünün vergisi fiyatını geçemez ekonominin kuralı bu. 85 liradan 240 lira vergi alıyorlar. Yani bunları var ya bu rakı içenler kurtarıyor biliyor musun? Vergiyi buradan alıyorlar. İçmeyin şunu ya, vallahi içmeyin.
“VAATLERE BAKIN VAATLERE UZAYA GİDECEKMİŞİZ”
Memleket yangın yeri vaatlere bakın vaatlere uzaya gidecekmişiz. Hadi bir kişi uzaya gidecek 85 milyon kişi içinden.  O şanslı kişi kim acaba, ona nasıl torpil yapacaklar çok merak ediyorum doğrusu.
“DOLAR YÜZDE YÜZ ARTMIŞ”
Mahkumlara izin uzatılmış Temmuz’a kadar ve bakaya olanlar bedelli askerlikten yararlanacaklarmış. Memleketin sorunlarına kalıcı çözüm üretmiyorlar. Depo basarak, ‘stokçu’ diye suçlayarak, tanzim satış mağazaları açarak sorunun çözümünü istiyorlar. Marketlere mektup yazarak, ‘ucuza verin’ diye sorunun çözüleceğine inanıyorlar. Sorun orada değil, sorun üretimde, Türkiye üretemiyor. Geçen yıldan bu yana brent petrol yüzde 60 artmış ama mazot yüzde 300 artmış. Dolar yüzde yüz artmış. Geçen yıl 8 lira şimdi 16 liranın üzerinde. Böyle bir durumda Türkiye üretemez. Dünyada da pahalılık var, bu yalandan sıkıldım artık. Bunu tekrar anlatmak istiyorum dünyada gıda fiyatları yüzde 30 arttı. Doğru bu Almanya’da da arttı, Japonya’da da arttı ama Türkiye’de yüzde 90 arttı. Biz niye, ‘yüzde 30 arttı’ demiyoruz. Tamam savaş ve pandemi var anladık, tamam tedarik zincirleri kırıldı ama dünya ortalaması 30’ken bizde neden yüzde 90 bunu soruyoruz.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir