MUSTAFA KEMAL GELİYOR

Videoyu Aç MUSTAFA KEMAL GELİYOR
A
a

Türkiye’nin en önemli tiyatro sanatçılarından biri olan Müjdat Gezen’in Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabından uyarladığı ve aynı ismi taşıyan oyunu 4 Mart Çarşamba günü Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’in Atatürk’ün hayatını kaleme aldığı ve yüz binlere ulaşan Mustafa Kemal adlı kitabı, Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlandı.

KİTAPLARA SIĞMIYOR
4 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek oyunun biletleri internet üzerinden ve Turgut Özakman Gişesi’nden satışa çıkarken, Müjdat Gezen, Atatürk’ün yolundan yürüyen tüm Eskişehirlileri salona beklediklerini belirtti. Gezen “Mustafa Kemal’le ilgili söylenecek sözler kitaplara sığmıyor. Kalın bir kitap yaptı Yılmaz Özdil, yine de sığdıramadı” dedi.

O’NUN YOLUNDAYIZ
Gezen, “Ben de oyunlaştırıp 2 saate indirdim ama onun anlatılacak o kadar fazla şey var ki, ben oyunun sonunda çıkıp sunucuymuş gibi kalanları anlatıyorum. Atatürk’ün gösterdiği yoldan giden, O’nun değerlerine sahip çıkan, sanata ve sanatçıya büyük değer veren Eskişehir’de de oyunumuzu sahnelemek istedik. Oyunumuzu Yılmaz Özdil ve Yılmaz Büyükerşen birlikte izleyecekler” diye konuştu.HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi