Odunpazarı Umutlu Bir Hikâye ile tanıştıracak

Videoyu Aç  Odunpazarı Umutlu Bir Hikâye ile tanıştıracak
A
a

Odunpazarı Belediyesi, emekli müzik öğretmeni Şükran Akdeniz’in Ertuğrul Köyü’nde kurduğu koronun hikâyesini anlatan “Umutlu Bir Hikâye” adlı filmin gösterimini yapacak. Film gösterimi öncesinde konser dinletisinin de yapılacağı etkinlik, Sevinç, Yörükkırka, Kireç ve Türkmentokat mahallelerinde düzenlenecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yapım, yönetim ve senaryosu Jale İncekol’a ait olan Umutlu Bir Hikâye’de, emekli müzik öğretmeni Şükran Akdeniz’in, yıllar sonra Lüleburgaz’a bağlı Ertuğrul Köyü’ne dönerek, köyün kadınlarıyla Ertuğrul Köy Cumhuriyet Kadınları Korosu adını verdiği bir koro kurma hikâyesi anlatılıyor. Yaşları 40 ile 82 arasında değişen ve tamamı ilkokul mezunu 17 kadından oluşan koro üyelerinin, kendi kabuklarını kırarak, ekonomik özgürlüklerini elde etme hikâyesini konu alan filmin gösterimi, Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılacak. 
 
16 Eylül 2021 Perşembe günü Çavlum Mahallesi’nin de katılımı ile Sevinç Mahallesi’nde, 17 Eylül Cuma günü Yörükkırka, 20 Eylül Pazartesi günü Kireç ve 21 Eylül Salı günü Türkmentokat Mahallesi’nde yapılacak film gösterimlerinin öncesinde saat 19:00’da Yunus Emre Kültür Merkezi hocalarının düzenleyeceği konser etkinliği olacak. 
 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi