Öğrencilerin gözdesi

Videoyu Aç Öğrencilerin gözdesi
A
a

Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla 2019-2020 eğitim öğretim döneminde açılan “Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” öğrencilerin ve ailelerinin gözdesi haline geldi. Yeni 2020-2021 eğitim öğretim sezonunda 270 öğrencinin alınacağı okula, kayıt döneminde yüzde 200 civarında bir talep oldu.


Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından 2019-2020 eğitim öğretim döneminde açılan ‘Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ kısa sürede öğrencilerin ve ailelerinin gözdesi haline geldi. 2020-2021 eğitim öğretim sezonunda yeni ana kampüs binasında eğitim vermeye hazırlanan okul, kayıt döneminde en çok tercih edilen okullardan biri haline geldi. Türkiye genelinde meslek liselerine yüzde 38, Eskişehir’de ise yüzde 28 civarında talep olurken, bu eğitim döneminde 270 yeni öğrencinin alınacağı Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ise yüzde 200 civarında bir talep yaşandı.
YÜZDE 200 TALEP
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak adına 2019-2020 eğitim öğretim sezonda hizmete açılan okulun kısa sürede en çok tercih edilen okullardan biri olduğunu söyleyerek, “Sanayimizin ihtiyacı olan yetişmiş işgücünü karşılamak adına kısa sürede temelini attığımız ve 2019-2020 eğitim öğretim sezonunda eğitim başlayan okulumuz, çok kısa sürede hem öğrencilerimiz hem de velilerimizin gözdesi haline geldi. Yeni eğitim dönemi öncesi okulumuza çok yoğun bir ilgi ve talep var. Türkiye genelinde meslek liselerine ilgi ortalama yüzde 38 civarında, Eskişehir’de bu oran yüzde 28 civarında olmasına karşın bizim okulumuza yüzde 200 civarında bir talep oldu” dedi. Küpeli, halen geçici binada 100 öğrencin eğitim gördüğünü, 2020-2021 eğitim öğretim sezonunda 270 yeni öğrenci alacaklarını söyleyerek, ilerleyen yıllarda açılacak yeni bölümlerle bu sayı daha artacağını, ilk mezunları ise 3 sene sonra vermeye başlayacaklarını ifade etti.
FABRİKA GİBİ OLACAK
Başkan Küpeli, “Okulumuz modern ve eğitimli kentimizin çok önemli bir eseri ve değeri olacak. Bu okul adeta bir fabrika olacak. Bu okulu bitiren çocuklarımızın bir altın bilezikleri olacak. Buradan yetişen gençlerimiz sanayimizin inovatif gelişim ve dönüşümüne büyük katkı sağlayacaklar. Bu yıl yeni kampüsünde eğitim verecek okulumuz Türkiye’de kendi alanında örnek olacak” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi