ÖĞRETMENLERDEN EBA’YA DESTEK PROJE

Videoyu Aç ÖĞRETMENLERDEN EBA’YA DESTEK PROJE
A
a

Uzaktan eğitime destek olmak amacıyla bir araya gelen 32 öğretmen 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırladıkları İngilizce ders içeriklerini internet üzerinden erişime sundu.


Eskişehir Mehmet Gedik Ortaokulu İngilizce öğretmeni Selda Kul Baştürk ve Zonguldak Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim Sanat Merkezi İngilizce öğretmeni Mehtap Öz, Eylül ayında ‘English Beyond Ability (EBA) eTwinning’ projesini başlattı.
SESLENDİRİLDİ
Türkiye’nin çeşitli illerinden 30 öğretmen ve yurt dışından 2 yabancı öğretmen ile yürütülen proje ile EBA kullanımını arttırmak amaçlanıyor. Okulların kapalı olduğu bu dönemde proje öğretmenleri, tüm İngilizce öğretmenlerinin, öğrenci ve velilerin uzaktan eğitimine destek olmak amacıyla ortaokul düzeyinde 5,6, 7 ve 8. sınıflar için İngilizce kitapları hazırladı. Kitaplarda çoğu öğrenci tarafından seslendirilmiş dinleme metinleri, oyunlar, okuma parçaları, kelime etkinlikleri bulunuyor.
KULLANIMA SUNDUK
Proje kurucusu Selda Kul Baştürk, “Türkiye’de EBA kullanımı maalesef kötü bir tecrübe ile hız kazandı. Bizler bu projeyi Eylül ayında EBA portalını zenginleştirmek, öğrencilerin aktif EBA kullanımını sağlamak için başlattık. Bu süreçte uzaktan eğitime destek verebilmek için İngilizce kitaplarımızı daha hızlı bir şekilde öğretmen, öğrenci ve velilerimizin kullanımına sunduk. Kitaplarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi. İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi