ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ

Videoyu Aç ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ
A
a

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Çomaklı ve ETO Başkanı Güler’in bir araya geldiği toplantıda tüccar ve sanayiciye katkı sağlayacak alanlarda yürütülebilecek projeler görüşüldü. ETO Başkanı Güler, üniversitelerle birlikte yeni sektörler oluşturulmasına öncülük edeceklerini söyledi


Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler iş birliği zemini oluşturmak ve ortak olarak yürütülebilecek projeleri değerlendirmek üzere bir araya geldi.
İŞ BİRLİĞİ VURGUSU
Toplantıya Anadolu Üniversitesi’nin akademik birimlerinin yöneticileri ve ETO’nun yönetim kurulu ile meclis divanından oluşan heyet de eşlik etti. Toplantıda konuşan AÜ Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, üniversite olarak sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde hareket etmek istediklerini belirterek, bu vizyon doğrultusunda üniversite bünyesinde Sektör ve STK İşbirliği Koordinatörlüğü oluşturduklarını söyledi.
KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ
Tüccar ve sanayiciye destek olmak istediklerinin altını çizen Çomaklı, şehrin ticaret ve sanayisine katkı sağlamak arzusunda olduklarını sözlerine ekledi. Anadolu Üniversitesi’nin şehir ile etkin iletişime ve dijitalleşmeye de büyük önem verdiğini belirten Rektör Çomaklı, bu kapsamda oluşturulan Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik, Eğitim, Uygulama, Araştırma Merkezi’nin (SOGİDEM) faaliyetlerine başladığını söyledi.
FAYDALANMALIYIZ
Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’deki üniversitelerin şehrin ekonomisine çok büyük katkıları olduğunu belirterek, tüccar ve sanayicinin üniversitelerin akademik ve bilimsel yönünden faydalanmasını istediklerini belirtti. Güler, üniversitelerle birlikte şehrin ekonomisini planlamayı ve yeni sektörler oluşturulmasına öncülük etmeyi planladıklarını söyledi. Toplantıda ETO ve Anadolu Üniversitesi arasında iş birliği yapılabilecek olan özel eğitim, turizm, yaşlı bakımı, etkinlik planlama, tasarım, sigortacılık ve iletişim bilimleri alanları hakkında istişarede bulunuldu. HM
 
1000
icon
Doğa Sever 21 Ağustos 2019 17:55

Öncelik , bekleyen(bekletilen)projeler de olabilir?

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi