ÖNDE GELEN ŞEHİR

Videoyu Aç ÖNDE GELEN ŞEHİR
A
a

Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret eden İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba, Eskişehir’in Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olduğunu söyledi.

Valiliğe gelişi esnasında Vali Çakacak tarafından karşılanan Büyükelçisi Barba, ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı.
YANIMIZDA OLDU
Türkiye ve İspanya arasında geçmişe dayanan çok güzel dostane ilişkilerin olduğunu ifade eden Vali Çakacak, “İspanya, Avrupa Birliği üyelik sürecinde daima ülkemizi destekleyerek, Türkiye’nin yanında olmuştur. Biz bundan büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyuyoruz. İki ülke arasındaki ilişkilerimiz dostluk temelinde sanayi, kültür, turizm ve ticari alanında her geçen gün daha da ileriye gitmektedir” dedi. İki ülke arasında gelişen iş birliklerinden bahseden Vali Çakacak, “İspanya ile Türkiye arasında yaklaşık 14 milyar dolar civarında bir ticaret hacmi vardır. Türkiye ve İspanya ilişkilerinin artarak kazanmakta olduğu derinliğin, ivmenin ve çeşitliliğin daim olmasını diliyor, Büyükelçi Barba’ya ve eşine Eskişehir’de bulundukları süre içerisinde evlerinde oldukları gibi rahat etmelerini temenni ediyorum” diye konuştu.
ÖZEL ÇABA VAR
Eskişehir’e gerçekleştirdiği ziyaretin kendisi için çok önemli olduğunu kaydeden İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba da İspanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin çok güçlü olduğunu kaydederek, gelecekte ise bu ilişkilerin daha çok artacağına inandığını söyledi. Son 10 yılda Eskişehir’in özellikle başta sanayi, ticaret ve eğitim alanları olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri haline geldiğini dile getiren Büyükelçi Barba, “Biz, İspanya Büyükelçiliği olarak Eskişehir ve İspanya arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek noktasında özel bir çaba harcayacağımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi