Oyunu birlikte izlediler

Videoyu Aç Oyunu birlikte  izlediler
A
a

Hırvatistan Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic 14. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’nde Hırvat sanatçıların oyunlarını izlemek için geldiği Eskişehir’de oyun öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Sanat faaliyetlerinin bu gibi uluslararası festivaller ile kültürleri bir araya getirdiğini belirten Büyükelçi Cvitanovic, Başkan Büyükerşen’e böyle güzel bir organizasyona kendilerini de davet ettikleri için teşekkür etti.
FİKİR ALIŞVERİŞİ
Cvitanovic  “Eskişehir halkı tarafından nasıl sevildiğinizi bildiğim için oyunu izlemeden önce sizle bir araya gelmek istedim. Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyeliğine Hırvatistan’ın tam destek verdiğini ifade eden Cvitanovic, iki ülke arasındaki ilişkilerin de çok iyi olduğunun altını çizdi. Büyükelçi ayrıca kırsal kalkınma konusunda Başkan Büyükerşen ile fikir alışverişinde bulundu.
TEŞEKKÜR ETTİ
Hırvat büyükelçiyi Eskişehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Büyükerşen ise ziyareti dolayısıyla Hrvoje Cvitanovic’e teşekkür etti. İkili daha sonra Haller Gençlik Merkezi’nde 14. Uluslar arası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında ‘Kashtanka’ tiyatro oyununu izledi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi