Patlama saatinde andılar

Videoyu Aç Patlama saatinde andılar
A
a

Ankara Tren Garı yakınlarında meydana gelen bombalı terör saldırılarında hayatını kaybedenler, patlamanın olduğu saatte Adalar Mevkii’nde anıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 

 

DİSK, TMMOB, KESK VE TTB'den oluşan Emek ve Demokrasi Güçleri katliamın saati olan 10.04'te hayatını yitirenler saygı duruşunda bulundu. Şiirlerin okunduğu anma programında terör saldırında hayatını kaybedenlerin isimleri okundu. Grup adına konuşan KESK Dönem Sözcüsü Yalçın Mutlu 'Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız ve İsyandayız' diyerek, "Emek değerini bulsun, ülkede huzur olsun, zorbalığa son olsun demek üzere bir araya gelmiş olan yitirdiğimiz arkadaşlarımızın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Yaralı arkadaşlarımıza bir an önce sağlık diliyoruz" dedi.

O TABLOYU KANA BULADILAR

Yalçın barışa kanın bulaştığını aktararak, "Ülkeyi kan gölüne çevirenlere dur demek için yola çıkmış ve Ankara Garı önünde buluşmuştuk. Orada türkülerimiz, halaylarımız, simidimiz, çayımız, balonlarımız, rengarenk flamalarımız, coşkumuz, çocuklarımız, dedelerimiz vardı.  Bir saniye içinde kana buladılar bu tabloyu. Yüzü aşkın canımız gitti. 400’e yakın canımız yaralandı.  Kahrolduk" diye konuştu. (HM)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi