Pazarlar’Da Çiftçilere 4 Bin 800 Kilo Macar Fiğ Tohumu Dağıtıldı

Videoyu Aç Pazarlar’Da Çiftçilere 4 Bin 800 Kilo Macar Fiğ Tohumu Dağıtıldı
A
a

Pazarlar’Da Çiftçilere 4 Bin 800 Kilo Macar Fiğ Tohumu Dağıtıldı

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde 37 çiftçiye Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Özel İdare kaynaklı 4 bin 800 kilo Macar Fiğ tohumu dağıtıldı.
Hayvancılık işletmelerinin en büyük gideri olan kaba yem üretimini artırmak, İlçedeki yem bitkileri üretim desenini geliştirmek amacıyla “Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında Pazarlar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yüzde 75 Tarım ve Orman Bakanlığı, yüzde 25 İl Özel İdare katkısı ile 600 dekar alana ekilmek üzere 4 bin 800 kilo Macar Fiği Tohumu dağıtımı yapıldı.
Pazarlar Kaymakamı Mehmet Soylu, “İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz olarak İlçemiz tarımsal faaliyetlerinin geliştirilmesi, tarım ve hayvancılıkta arzu edilen seviyeye gelebilmesi için bütün imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Tarım ve Hayvancılığın önünü açacak projelerin üretilmesi gerekmektedir. İlçemizin kalkınmasında en çok paya sahip olan çiftçilerimizdir. Her zaman yanlarında ve destekçileri olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim” dedi.
Macar fiği dağıtım programına Pazarlar Kaymakamı Mehmet Soylu, İlçe Belediye Başkanı Bilal Demirci, Jandarma Komutanı Erdoğan Hanay, Emniyet Amiri Müjdat Kılıç, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Emrah Meydan ve üreticiler katıldı.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi