Pazarlar’Dan İzmir’E Yardım

Videoyu Aç Pazarlar’Dan İzmir’E Yardım
A
a

Pazarlar’Dan İzmir’E Yardımlar Yola Çıktı

İç Ege’nin meyve ambarı olan Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde depremzedeler için başlatılan meyve yardım kampanyası çerçevesinde toplanan Elma, ayva ve cevizden oluşan yardımlar İzmir’e gönderildi.
Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelere destek olmak için Pazarlar Kaymakamlığı ve Pazarlar Belediyesi tarafından başlatılan Elma, ayva ve ceviz toplama kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Toplanan meyve yardımları Pazarlar Kaymakamlığı ve Pazarlar Belediyesine ait araçlar ile depremzedelere ulaştırmak için yola çıktı.
Pazarlarlı hayırsever vatandaşların dayanışma ve paylaşma duygusuyla destek sağladığı ve içerisinde Elma, ayva, ceviz gibi yardım malzemelerinin bulunduğu araçlar Pazarlar’dan uğurlandı.
Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, meyve çeşitlerinden oluşan yardım kampanyasına katkı sağlayan tüm vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Demirci, devletin bütün kurumlarının yaraları sarmak için koordineli şekilde deprem bölgesinde çalıştığını ifade ederek, Pazarlar olarak ihtiyaç duyulan her konuda İzmir halkının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. İzmir halkına tekrar geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Demirci, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
Pazarlar Kaymakamı Mehmet Soylu ise, “ Kaymakamlığımız ve Pazarlar Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz meyve kampanyasına vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. 24 saat içerisinde toplanan meyveler araçlara yüklenerek İzmir’e uğurladık. Yardım kampanyasına destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Meyve ambarı Pazarlar’a da bu yakışırdı. İzmir halkına geçmiş olsun. Depremde hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Şimdi yaraları sarma zamanı” dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi