PORSUK’TA HAYAT VAR

Videoyu Aç PORSUK’TA HAYAT VAR
A
a

Eskişehir Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ESBALDER) Başkanı Osman Demirtaş, Aydın Arat Parkı’nda düzenlenen Spin Yarışmasıyla ilgili, “Türkiye’de bir akarsuda, nesli yok olan bir nehirde yeniden hayatın olduğunu gösterdik ve çok güzel balıklarımız çıktı” dedi.

ESBALDER, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Spin Yarışmasını Aydın Arat Parkı’ndan geçen Porsuk Çayı’nda gerçekleştirdi. Şehrimizden, Konya, Uşak, Afyon, Kütahya ve Ankara’dan katılım gösteren 96 yarışmacı, Aydın Arat Parkı’na kamp kurdu. Sonrasında balık tutkunları en büyük, en ağır balık ve en çok balık yakalama gibi kategorilerde dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti. Yemyeşil doğada gerçekleştirilen yarışma, renkli görüntülere sahne oldu.
BALIKLAR GERİ BIRAKILDI
Yarışmayla ilgili konuşan ESBALDER Başkanı Osman Demirtaş, “Biz Türkiye’de ilk tatlı su kefalini at çek yarışması yaptık. Balıklarımız tutuldu. Tutulan balıkların her biri tartıldı, ölçüldü. Ağızlarına dezenfektan sıkıldıktan sonra suya geri iade edildi. Balığı öldürmek diskalifiye sebebiydi bizde” dedi. Yarışmanın oldukça keyifli geçtiğini belirten Demirtaş, “Civar illerimizden çok güzel arkadaşlarımız geldi. Güzel bir kaynaşma. Yarışmanın amacı sadece burada yarışmak değil, sadece birbirimizi eğlendirmek değil. Biz amatör ve sportif balıkçıların sporcu olduğunu tüm kamuoyuna ispatlamak, yapmak istediğimiz bu” diye konuştu.
BÜYÜK DESTEK
Demirtaş şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi ve birçok sponsorumuzun bize gösterdiği destekle böyle bir yarışmayı düzenledik. Önceki akşam kamp alanımızda eğlencemizi gerçekleştirdik. Yaklaşık 30-40 taneye yakın balığımız tutuldu. Daha önceden de yarışmalarımız düzenlenmişti ama bu yaptığımız yarışma sadece Eskişehir’de değil Türkiye’de bir ilk. Türkiye’de bir akarsuda, nesli yok olan bir nehirde yeniden hayatın olduğunu gösterdik ve çok güzel balıklarımız çıktı. ” Yarışma sonrası 36.4 santimetre ile en büyük balığı tutan Rıza Burak Bulut, en çok balığı yakalayan Savaş Karaçam başta olmak üzere dereceye giren balık tutkunlarına çeşitli hediyeler takdim edildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi