Sanata değer veren şehir

Videoyu Aç Sanata değer veren şehir
A
a

Genç sanatçı Elif Nur Aydın, ‘Ağ/Mesh’ adını verdiği seramik ve heykel sergisi Odunpazarı Müzeler Kompleksi’nde büyük bir katılım ile açıldı. Sanatçı Aydın, Eskişehir’in sanata çok değer verdiğini belirtti.

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çok sayıda sanatseverin katıldığı açılışta konuşan Elif Nur Aydın, sanata verdiği değer sebebiyle Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.
DEĞER VERİYORUZ
Aydın “Eskişehirliler olarak böyle bir şehirde yaşıyor olmaktan dolayı gerçekten çok şanslıyız. Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olan vekillerimiz, belediye başkanlarımız en önemlisi de sanata değer veren bir halkımız var” dedi. Başkan Büyükerşen’in daha önceden belli olan bir programı nedeniyle açılışa katılamadığını belirten Jale Nur Süllü ise genç sanatçıyı tebrik etti.
YANINIZDAYIZ
“Odunpazarı’nda Sanat Var” diyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise “Şu an Odunpazarı Belediyesi olarak yine bir festival dönemindeyiz. Aynı anda Büyükşehir Belediyemiz bir sergi açıyor. Yakın zamanda tiyatro ve senfoni perdelerini açacak. Eskişehir’de yılın her anı bir sanat etkinliğine erişmek mümkün. Bizler sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Daha sonra protokol ve Eskişehirliler büyük bir ilgi ile eserleri inceledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi