Sarıkamış’ın Beyaz Hüznü

Videoyu Aç Sarıkamış’ın  Beyaz Hüznü
A
a

Hasan Cellat’ın objektifinden Beyaz Hüzün Fotoğraf Sergisi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Galerisinde sergilenmeye başladı.


Sarıkamış şehitlerinin 105’inci yıl anma programına ithafen; Hasan Cellat’ın objektifinden, Sarıkamış Anma Etkinliklerinden ve Sarıkamış doğa fotoğraflarından oluşan Beyaz Hüzün Fotoğraf Sergisinin açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Deniz Zeyrek, Dr. Ali Haydar Fırat ile çok sayıda vatandaş katıldı.
DERS ALMALIYIZ
Sergi açılışında konuşan Başkan Kurt; Sarıkamış Harekatının, Türk tarihi askeri açısından yaşanılan en büyük felaketlerden birisi olduğunu söyleyerek, “Savaşlar kötüdür ama kötü yönetilen savaşlar daha kötüdür” dedi. Başkan Kurt, sözlerine “Türkiye yurtta barış, dünyada barış çizgisinden asla vazgeçmemeli. Bugün de çeşitli yollarla çeşitli söylemlerle farklı girişimlerde bulunmamız Türk siyaseti açısından oldukça zararlı olacaktır. Sarıkamış’tan ders almazsak, Kurtuluş Savaşı’ndan ders almazsak, II. Dünya Savaşı’ndaki savaşsız barış ortamından ders almazsak; çağdaş Türkiye’yi, yakalamakta zorlanırız. Bu bize ve toplumumuza zarar verir” diyerek devam etti.
SERGİYİ GEZDİLER
Sergi açılışında Hasan Cellat ve CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar da konuşma yapan diğer isimler oldu. Sergi açılışına katılanlar, açılış konuşmalarının ardından fotoğraf sergisini gezdi. Fotoğrafları tek tek inceleyen Başkan Kurt, Hasan Cellat ile de fotoğraflar hakkında sohbet etti. Sergide yer alan fotoğraflar açılışa katılanların büyük beğenisini kazanarak, katılımcılardan not aldı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi