Şeffaf bir seçim olsun

Videoyu Aç Şeffaf bir seçim olsun
A
a

19 Haziran'da gerçekleşecek olan İLKSAN seçimlerine Eğitim Bir Sen'li yöneticilerin müdahale ettiğini söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, "Demokratik, adil ve aynı zamanda şeffaf bir süreç işlemesini istiyoruz" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, İLKSAN seçimleri ile ilgili açıklama yaptı. İLKSAN seçimlerinde şaibeli bir durumun yaşanmasını istemediklerini belirten Alkan, Eğitim Bir Sen'li idarecilerin seçimlere müdahale ettiğini ifade etti.
Baskı yapıyorlar
"19 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan İLKSAN temsilcilik seçimlerinden şaibeli bir seçim istemiyoruz" diyen Alkan, "Biz Eğitim Sen Eskişehir Şubesi olarak ilçelerimiz dahil olmak üzere şehrimizin her yerinden kadın temsiliyeti üzerinden bir aday listesi çıkardık. Şu anda mevcut olan Türk Eğitim Sen ve ele geçirmek istedikleri İLKSAN'da logolarını dahi koymayan Eğitim Bir Sen şaibeli bir seçime imza atmaktadırlar. Özellikle Eğitim Bir Sen okul müdürleri üzerinden, ilçe mili eğitim müdürleri üzerinden ve hatta şube müdürleri üzerinden İLKSAN adaylarını arayarak baskılamakta ve hatta mobing derecesinde telkinlerde bulunmaktadırlar. İLKSAN bu ülkede ilköğretimdeki çalışan arkadaşlarımızın emekleri ile kurulan bir sandıktır. Dolayısıyla yıllardan beri istediğimiz şeffaf, demokratik ve katılımcı bir İLKSAN için Eğitim Sen Türkiye nin her yerinde olduğu gibi Eskişehir’de de mücadele vermektedir. Fakat 19 Haziran yaklaştıkça şunu görüyoruz; iş yerlerinde ciddi anlamda olaya müdahale eden Eğitim Bir Sen'li idareciler olayın gerçek amacının dışına çıkmasına neden olmuşlardır. Eskişehir kamuoyu, Eskişehir'deki eğitim emekçileri herkesi iyi bilirler. Biz demokratik bir İLKSAN isterken aynı zamanda burada karar verici olan üyelerinin yönetime katılmasını esas alan bir sendikayız. Üyeler üzerinde kurulan her türlü baskıyı kınıyoruz. Demokratik, adil ve aynı zamanda şeffaf bir süreç işlemesini istiyoruz. Buradan yetkilileri uyarıyoruz, İLKSAN bu ülkede arpalık olan, sadece maaşlarla ve lüks arabalarla alınan bir sandık değildir. İLKSAN'ın gerçek sahipleri İLKSAN'a sahip çıkacaktır" diye konuştu. Meltem Karakaş Kaya
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi