ŞEHİT ALİ SEVİM ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Videoyu Aç ŞEHİT ALİ SEVİM ÖLÜMSÜZLEŞTİ
A
a

İl Emniyet Müdürlüğü yeni ek hizmet binasının açılış töreni gerçekleşti. Ek hizmet binasına 2017 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde hain terör saldırısında şehit düşen polis memuru Şehit Ali Sevim’in adı verildi.

Emniyet Müdürlüğü Şehit Ali Sevim ek hizmet binasının açılış töreni gerçekleştirildi. Törene Vali Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Müftüsü Bekir Gerek, Şehit Ali Sevim’in eşi Demet Sevim, oğlu Eyüphan Sevim başta olmak üzere yakınları katıldı. Törende bir konuşma yapan Demet Sevim, “Ben de buradan sizlere vatanı bayrağı ve milleti ve bizler için canını feda eden bir yiğidin eşi olarak eşimin çalıştığı çevik kuvvet şube müdürlüğüne isminin verilmesine, emeği geçen herkese saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Evet, Ali’min yokluğu zor ama mertebesi daha güzel. Özlemi koyu, makamı büyük bunu hepimiz biliyoruz. Şuna inanıyorum ki; şehitler gerçekten seçilmiş kişilerdir. Ali’mi çok özlüyorum. Ama adının geçtiği her yerde, her şeyde onun yaşadığına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

HATIRASINI YAD EDİN
“Teşkilat olarak bu modern yerleşkeyi Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” sözleriyle konuşmasına başlayan İl Emniyet Müdürü Dinç, “İlk görev yeri Eskişehir Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde 4 yıl süreyle çalışan. İkinci bölge hizmeti için gittiği Diyarbakır ilinde terör örgütü mensuplarınca şehit edilen polis memuru Ali Sevim kardeşimizin isminin bu yerleşkeye verilmesidir. Geride 6 aylık yavrusunu bırakarak bu vatan uğrunda şehit düşen Ali Sevim kardeşimizin isminin ebediyete kadar bu bayrak altında, burada kendi kardeşlerinin içerisinde yaşatılması bizim için ayrı bir övünç kaynağıdır. Şehidimizin sevgili anne babası, eşi ve yakınları; siz bir evladınızı kaybettiniz, binlerce evlat kazandınız” ifadelerini kullandı. Polis memurlarına seslenen Dinç, “Sevgili meslektaşlarım; sizler şehidimizin ismini taşıyan bu yerleşkede hizmet verirken kardeşimiz Ali Sevim’in bu vatan için yaptıklarını daima kendinize şiar edinin, aziz hatırasını hayırla yad edin. Biz biliyoruz ki şehitler diridir. Sevgili Ali kardeşim, 6 aylıkken bize emanet bıraktığın Eyüphan, 3 gün önce 3 yaşına girdi. O, Türk polisine senin emanetindir. Herkese nasip olmayan bu şerefli şehit makamına ulaştığın için bizler seninle gurur duymaktayız. Bizler kardeşimizin adını ebediyete kadar burada yaşatmaya ve onun emanetlerine sahip çıkmaya söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

AİLESİ BİZE EMANET
Emniyet Teşkilatının 174 yıllık birikim ve tecrübesiyle kendisine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirdiğini söyleyen Vali Çakacak, “Üzerinde bulunduğumuz bu Anadolu coğrafyası, dünyanın en pahalı coğrafyası. Atalarımız burayı yurt tutarken, yurt olarak devam etmesi için büyük bedeller ödemişler. Herkesin gözü bu toprakların üzerinde. Bu topraklar gelecekte de binlerce yıl vatan olarak kalacak. Polis teşkilatımız binlerce şehit vermiştir. Ali Sevim kardeşimiz de şehitlerimizden biridir. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biz biliyoruz ki bu topraklar üzerinde huzur, güvenlik ve barış içerisinde yaşıyorsak şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesindedir. Her toprağa vatan denmez. Toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizdir. Aziz şehitlerimize binlerce kez şükrediyoruz. Şehidimizin burada değerli eşi var. Şehidimizin eşi bizim kardeşimizdir. Ailesi bizim ailemizdir. Eyüphan burada sevgili evladı, bizim evladımızdır. Bize emanetidir onun. Biz de bu emanete en güzel şekilde sahip çıkacağız” dedi. Konuşmaların ardından İl Müftüsü Bekir Gerek’in dualarıyla birlikte açılış kurdelesi kesildi. Protokol üyeleri ve şehit yakınları ek hizmet binasını inceledi. Şehidin ailesine hediyeleri takdim edildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi