Sivrihisar üretiyor

Videoyu Aç Sivrihisar üretiyor
A
a

Sivrihisar ilçesinde, Halk Eğitim Merkezinde yeni tip koronavirüs salgınına karşı yüzde 100 pamuk ve yıkanabilir kumaş ile nonwoven kumaştan farklı gramajlarda cerrahi maske üretiliyor.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Mutlu, ilçe halkının ihtiyacı olan maske ile sağlık çalışanları için ise siperlik üretildiğini bildirdi.
9 İŞÇİ ÇALIŞIYOR
Mutlu, üretimde yüzde 100 pamuk ve yıkanabilir kumaş ile nonwoven kumaş kullanıldığını aktardı. Üretimlerin, Halk Eğitimi Merkezi El Sanatları Öğretmeni, Giyim ve Üretim Teknolojileri Usta Öğreticisi gözetiminde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı farklı kurumlarda görevle 9 işçiyle sosyal mesafe ve hijyen kuralları ön planda tutularak yapıldığını duyuran Mutlu, bugüne kadar 6 bin 265 maske üretildiğini ifade etti.
MÜCADELEYE DEVAM
Mutlu, maske üretim atölyesini ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Milli Mücadele yıllarında milletimizin var olma savaşında yerlerini alarak cephelerde müdafaanın başarıyla sağlanmasına katkı sağlayan kadınları minnet ve şükranlar anıyoruz. Sizler de bu mücadelenin bir benzerini burada üretim yaparak gösteriyorsunuz” ifadelerini kullandı. AA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi