SONBAHAR YAPRAKLARI GÜBRE HALİNE GELİYOR

Videoyu Aç SONBAHAR YAPRAKLARI GÜBRE HALİNE GELİYOR
A
a

Sıfır atık kapsamında geri dönüşüme büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, sonbahar yapraklarını kompost haline getirip bakteriler sayesinde gübre haline dönüştürerek bitkiler için besin olarak kullanıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediyesi, tematik parklar başta olmak üzere sorumluluk alanında bulunan bölgelerde topladığı sonbahar yapraklarını da geri dönüşüme tabi tutuyor. Azot döngüsü içerisinde yaprakların çöp olmadığına vurgu yapan ve topraktaki bakteriler aracılığıyla yaprakların gübre olarak dönüştürdüklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, elde edilen gübrenin de bitkiler için besin olarak kullandığını belirtti.
ÜRETİMDE KULLANIYORUZ
Büyükşehir Belediyesi olarak sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda çok hassas olduklarına dikkat çeken Başkan Büyükerşen, “Topladığımız o yaprakları kendi fidanlık alanımızda toprakla buluşturarak gübre olarak dönüşüme katılmalarına olanak sağlıyoruz. Elde ettiğimiz gübreyi de seralarımızda ve fidanlıklarımızda yeniden üretimde kullanıyoruz. Bu sayede hem doğaya geri dönüşüm konusunda katkı sağlarken, hem de belediye bütçemize ufak da olsa tasarruf sağlamış oluyoruz” dedi.
GERİ DÖNÜŞÜM ÖNEMLİ
Şehirde ağaçtan düşen yaprakların bile geri dönüşüme tabi tutularak değerlendirilmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden vatandaşlar ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekiplere geri dönüşüm konusundaki hassasiyetleri dolayısıyla teşekkür etti. HM
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi