SONSUZA DEK YAŞAYACAK

Videoyu Aç SONSUZA DEK  YAŞAYACAK
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81’inci yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinlik ve programlarla anıyor.

Anma programları kapsamında Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi  (YKSM) “Yolumda, Yüreğimde Daima Mavi”  adlı program düzenlendi. Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkılar ile Atatürk için bestelenen şarkıların söylendiğini etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldı.
DÜNYA LİDERİ
Program sonrasında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’nin dört bir yanında büyük bir özlem ve saygı ile anıldığını belirtti. Atatürk’e duyulan özlem ve saygının O’nun gerçekten dünya çapında bir lider olduğunun tescili olduğunu ifade eden Başkan Kurt, “Ben nur içinde yattığına inanıyorum bir kişinin faninin cennete gitmesi için neler lazımsa Atatürk bunların hepsini yapmış. Hiç kuşkusuz vatanına, toprağına ve halkına ölümüne sahip çıkan, bağlı kalan bir lider, herhalde en rahat yerdedir. Ama esası hepimizin gönlündedir. Onun çizdiği yoldan onun ilkelerinden sapmadan Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevidir” dedi. HM
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi