Sosyal sermaye yapısı olarak üçüncü sıradayız

Videoyu Aç Sosyal sermaye yapısı olarak üçüncü sıradayız
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ortaklığında düzenlenen çalıştayda sosyal ve beşeri sermaye ile sosyal sermayenin muhasebeleştirme boyutu mercek altına alındı.

 

ESO Meclis Salonunda düzenlenen “ESOGÜ İle Sermayene Sermaye Kat” çalıştayında konuşan ESO Başkanı Savaş Özaydemir, milyar dolarlık ciro yapan şirketlere bakıldığında bunun başarılmasında insan kaynağının çok öne çıktığını söyledi. Özaydemir, “Dizayn ve mühendislikle başarıyı yakalayan şirketlerin yetkin ve yetişmiş insan gücü yani beşeri ve sosyal sermayesi ile başarıyı yakaladığını görüyoruz. Fikre yatırım yaparak başarıyı sağlıyor. Bu yüzden firmanın cirosundan, karından daha da önemlisi belki de elindeki iş gücü, çalışanı ve mühendisliğidir” dedi. 

Toplantıda konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ise iki üniversiteye sahip Eskişehir’in çok rafine, ciddi, üst düzey sanayi ve teknoloji kollarına sahip bir yapısı olduğunu belirterek, sosyal sermaye birikimi olarak veya sosyal sermaye sahibi olarak İstanbul, Ankara’dan sonra üçüncü sırada olduğunu bildirdi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi